Myśli ks. prof. Józefa Tischnera

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2010 21:00
28 czerwca minie dziesięć lat od śmierci ks. prof. Józefa Tischnera - filozofa i duszpasterza, autora m.in. "Etyki solidarności", mającego do dziś grono wiernych entuzjastów, jak i grono zaprzysięgłych wrogów...
Audio

28 czerwca minie dziesięć lat od śmierci ks. prof. Józefa Tischnera - filozofa i duszpasterza, autora m.in. "Etyki solidarności", mającego do dziś grono wiernych entuzjastów, jak i grono zaprzysięgłych wrogów. W Krakowie trwają właśnie X Dni Tischnerowskie, a w ich ramach konferencja "Świat i wiara w godzinie przełomu". To sformułowanie nawiązuje do tytułu pierwszego szkicu ze zgromadzonych w książce Tischnera "Ksiądz na manowcach" (Kraków 1999) i właśnie o chrześcijaństwie w czasach przełomu podyskutujemy w krakowskim wydaniu Klubu Trójki, którego gośćmi będą: Wojciech Bonowicz, poeta i publicysta, biograf ks. Tischnera; dr Dobrosław Kot, filozof, wicedyrektor ds. programowych Instytutu Myśli Józefa Tischnera; oraz o. Paweł Kozacki OP, przeor krakowskiego zakonu dominikanów.

Zapraszam - Jerzy Sosnowski

Czytaj także

Zaufać nadziei

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2009 00:00
Ks. Józef Tischner pisał, że "Losem człowieka jest dać się pokonać nadziei. Ginie ten, kto przestaje jej ulegać". Jeśli Państwo, mimo ogromych lęków, zaufali nadziei, proszę się z nami tym podzielić. Gościem Trójki będzie Marcjanna Przychocka, psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pisarze księdza Józefa Tischnera

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2010 13:00
Z okazji 10. rocznicy śmierci ks. prof. Józefa Tischnera zapraszamy na audycję poświęconą bliskim mu pisarzom.
rozwiń zwiń