klub Trójki

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2008 21:00
Tyle o Nim mówimy, wspominamy, czcimy. Czy coś z tego wynika? Dziś mija 30 lat od wyboru Papieża Polaka. Lat, które zmieniły świat, lat z Nim i już bez Niego.

Tyle o Nim mówimy, wspominamy, czcimy. Czy coś z tego wynika? Dziś mija 30 lat od wyboru Papieża Polaka. Lat, które zmieniły świat, lat z Nim i już bez Niego. Wiele w tym czasie powstało pomników, instytucji, książek, miejsc nazwanych Jego imieniem i inicjatyw inspirowanych Jego postacią. Ale jak odnosimy się w praktyce do Jego nauki, do słow, z którymi tak często zwracał się do Polaków? W klubie rozmawiają o tym Maciej Bednarkiewicz, Dariusz Karłowicz, Jerzy Wartak i Dariusz Bugalski. Zapraszamy!

Czytaj także

Jest podpis papieża. Bliżej beatyfikacji Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2009 13:04
Benedykt XVI wyraził zgodę na ogłoszenie dekretów uznających heroiczność cnót Jana Pawła II i męczeństwo księdza Jerzego Popiełuszki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Rzymie zmarł ostatni spowiednik Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2009 20:17
W wieku 95 lat zmarł w Rzymie ostatni spowiednik Jana Pawła II, ksiądz Antoni Mruk. Wywieziony w czasie wojny do obozu w Dachau, gdzie przebywało wielu polskich duchownych, ksiądz Mruk nigdy już nie powrócił do Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cztery lata bez Papieża-Polaka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2009 17:45
Pamiętamy czy tylko wspominamy Jana Pawła II? Odpowiedzi będziemy szukać razem z dr Anetą Gawkowską i ks. Bogdanem Bartołdem.
rozwiń zwiń