X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ostatni publiczny pokaz "Dziadów"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2008 21:00
30 stycznia 1968 roku odbył się w Teatrze Narodowym ostatni publiczny pokaz "Dziadów", wyreżyserowanych przez Kazimierza Dejmka. Wśród ponad 900 widzów spektaklu byli studenci...
Audio

30 stycznia 1968 roku odbył się w Teatrze Narodowym ostatni publiczny pokaz "Dziadów", wyreżyserowanych przez Kazimierza Dejmka. Wśród ponad 900 widzów spektaklu byli studenci...chcący zamanifestować przeciwko usunięciu z afisza tytułu zagranego zaldwie 11 razy. Owacyjnie przyjęte przedstawienie zakończyła manfestacja, której konsekwencją stały się "wydarzenia marcowe". - Zaczęło się więc od literatury...

W 40 lat później Teatr Narodowy zaprosił nas na wieczór poświęcony tamtemu wydarzeniu, który rozpoczyna się o godzinie , w której miały być wystawiane "Dziady"; jego część drugą, pod pomnikiem Mickiewicza przygotował Krzysztof Wodiczko. - My, w tym czasie będziemy nieopodal pomnika w kawiarni Telimena i, obserwując pokaz, chcielibyśmy powspominać tamte czasy, zapraszając ich świadków, ale też porozmawiać w gronie młodszych, tych, którzy nie mogą pamiętać, ale, dla których przekaz wydarzeń"styczniowych", sprzed 40 lat, jest silny, wciąż ważny.

''Dziady 1968 (fot. g-punkt.pl)

 

- Nasze zaproszenie przyjęli już redaktor mies. Teatr - JANUSZ MAJCHEREK, wykładowca Akademii Teatralnej oraz DANIEL PRZASTEK - kurator wystawy, przygotowywanej w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego na finał obchodów 40 - lecia ostatniego publicznego pokazu "Dziadów" Dejmka.

- Kto jeszcze przyjmie nasze zaproszenie do rozmowy w kawiarni z widokiem na pomnik autora Wielkiej Improwizacji, przekonamy się.

- Do usłyszenia.

Czytaj także

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na portal www.marzec1968.pl

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2008 21:47
Ruszył kolejny interaktywny portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej http://www.marzec1968.pl/ zawierający kompendium wiedzy na temat wydarzeń marca 1968 roku. To historia pokazana w nowoczesnej formie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

40 rocznica marca 1968

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2008 21:58
Rok 1968 przeszedł do historii jako symbol buntu młodzieży. W Polsce miał on jednak inny niż na świecie charakter.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziady zdjęte" Krystyna Melion i Krzysztof Wyrzykowski

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2008 18:15
30 stycznia 1968 roku w Teatrze Narodowym odbył się ostatni publiczny pokaz "Dziadów" Adama Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka. Przedstawienie odbywało się w gorącej atmosferze. Publiczność wiedziała, że kolejne przedstawienia zostały zdjęte z afisza przez cenzurę.
rozwiń zwiń