Równowaga pomiędzy naturą, kulturą, życiem społecznym i ekonomią

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2009 21:00
Chyba wszyscy chcielibyśmy, aby nasz świat rozwijał się w sposób harmonijny, aby zachowana została równowaga pomiędzy naturą, kulturą, życiem społecznym i ekonomią. Pytanie tylko jak to rozumiemy, na czym opieramy, od czego chcemy zacząć?

Chyba wszyscy chcielibyśmy, aby nasz świat rozwijał się w sposób harmonijny, aby zachowana została równowaga pomiędzy naturą, kulturą, życiem społecznym i ekonomią. Pytanie tylko jak to rozumiemy, na czym opieramy, od czego chcemy zacząć? Jean Monnet, jeden z ojców założycieli Unii Europejskiej, wyraził kiedyś żal, że zjednoczenie oparto na gospodarce - a nie na kulturze... Rozmawiamy dziś z autorami wydanej przez Polski Komitet ds UNESCO publikacji "Kultura a zrównoważony rozwój". Zapraszamy!

Czytaj także

UNESCO nagradza Polkę

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 09:57
Polska specjalistka od kultury arabskiej Anna Parzymies otrzymała prestiżową nagrodę UNESCO-Sharjah. Nagroda została wręczona w paryskiej siedzibie UNESCO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska w elitarnym gronie. Dostaniemy miliard euro

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2010 10:57
Polska dostanie z Brukseli dodatkowy miliard euro w latach 2011-2013 - poinformowali, na razie nieoficjalnie, urzędnicy w Komisji Europejskiej. To nagroda za dynamiczny rozwój gospodarczy w ostatnich latach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwo skazuje społeczeństwo na regres cywilizacyjny

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2009 08:41
Państwo przeznacza na kulturę pół procent wpływów budżetowych. To jest na granicy błędu statystycznego.
rozwiń zwiń