Dlaczego nie możemy sobie wyobrazić szczęśliwego świata?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 21:55
Przeżywamy fale nakładających się na siebie światowych kryzysów. Jednym z nich, być może podstawowym, jest kryzys wyobraźni.
Audio
  • Co się stało z naszą wyobraźnią? (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Tithi Luadthong

Zwyciężyły narracje dystopijne, katastroficzne, postapokaliptyczne. Utopie odeszły. Dlaczego nie możemy sobie wyobrazić szczęśliwego świata? Dlaczego nie umiemy choćby pomyśleć o dobrym świecie? Goście audycji, to członkowie kolegium redakcyjnego magazynu "Kontakt". Najnowszy numer tego pisma jest poświęcony próbie odpowiedzi na pytanie: co się stało z naszą wyobraźnią?

– Jesteśmy dzisiaj przywyczajeni do tego, że to, co trudne i bolesne jest bardziej emocjonujące i więcej o tym myślimy i piszemy. Szczęście i zadowolenie z życia wydają nam się nudne. My staraliśmy się zapytać, czy rzeczywiście tak jest? – mówiła w audycji Ida Nowak. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Ida Nowak, Ignacy Dudkiewicz i Stanisław Krawczyk (członkowie kolegium redakcyjnego magazynu "Kontakt")
Data emisji: 9.09.2019
Godzina emisji: 21.10

kw


Czytaj także

Iść do celu

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 22:03
Podobno szybki spacer jest najlepszym lekiem na całe zło współczesnego trybu życia: wielogodzinne pochylanie się nad komputerem, niewłaściwa dieta, stresy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie było Wojsko Polskie we wrześniu 1939 roku?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 22:00
– Utrzymywaliśmy stale w czasach pokoju od 240 do 260 tysięcy żołnierzy. To była, jak na tę część Europy, największa armia. Obok Rosji, Polska była od strony militarnej najsilniejszym państwem Europy Środkowej. We wrześniu zmobilizowaliśmy około miliona żołnierzy. Gdyby mobilizacja się zakończyła, byłoby to 1,5 miliona żołnierzy. Jeśli chodzi o sprzęt, to klasyfikowano armię polską jako 7. armię świata. – wyjaśnia historyk prof. Janusz Odziemkowski.
rozwiń zwiń