X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wokół Europejskich Dni Dziedzictwa

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 22:10
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu.
Audio
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay

Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

– Europejskie Dni Dziedzictwa to ponadeuropejska inicjatywa. Pomysł to celebracja, opowieść, odkrywanie przez lokalne społeczności ich historii i tradycji, ale też elementów dziedzictwa materialnego, czyli zabytków. EDD są określane mianem największego święta zabytków Starego Kontynentu – mówi Marcin Rębacz z biura programu Niepodległa. 

– Często wydaje się nam, że zabytki to tylko pałace, dwory czy kościoły. Nie zgłębiamy już tego tematu. Dziedzictwo materialne i niematerialne jest spuścizną poprzednich pokoleń. One dotyczą m.in. zabytków techniki czy archeologicznych – podkreśla Wioletta Łabuda-Iwaniak.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Wioletta Łabuda-Iwaniak (rzeczniczka prasowa Narodowego Instytutu Dziedzictwa), Marcin Rębacz (biuro programu Niepodległa)
Data emisji: 10.09.2019
Godzina emisji: 21.10

mat. prasowe/kw

Czytaj także

Krok dalej w kosmos

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 22:00
Pół wieku temu człowiek po raz pierwszy stanął na Srebrnym Globie i zrobił po nim kilka susów – bo trudno to nazwać krokami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda kampania wyborcza do Sejmu na półmetku?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 22:00
Jak partie prowadzą rywalizacje w sytuacji, gdy kampania wyborcza trwa w opinii wielu polityków nieprzerwanie przez całą kadencję Sejmu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego nie możemy sobie wyobrazić szczęśliwego świata?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 21:55
Przeżywamy fale nakładających się na siebie światowych kryzysów. Jednym z nich, być może podstawowym, jest kryzys wyobraźni.
rozwiń zwiń