X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Kościół czekają wielkie zmiany?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 22:00
W ostatnią niedzielę (6.10) odbył się w Rzymie Synod Biskupów ds. Amazonii, który jest zapowiadano jako rewolucje w Kościele katolickim. Czas na wielkie zmiany?
Audio
  • Jak zmieni się Kościół w przyszłości? (Klub Trójki)
Bazylika św. Piotra w Watykanie
Bazylika św. Piotra w WatykanieFoto: Vladimir Sazonov/ shutterstock

Biskupi niemieccy mówią wprost, że po tym synodzie już nic nie będzie w Kościele takie samo jak przedtem. Podczas obrad będzie poruszana kwestia m.in. zniesienia obowiązkowego celibatu księży oraz możliwości wyświęcania kobiet na diakonisy. Czy takie zmiany są możliwe?

– W Kościele katolickim rzeczywiście mamy rewolucję i proces głębokich zmian. Można mówić nawet o reformacji. Ten obecny Synod, czyli zgromadzenie, jest elementem czy etapem tej głębokiej zmiany, która właśnie się dokonuje – mówi ks. prof. Andrzej Kobyliński. – Progresywni hierarchowie, którzy chcieliby przeprowadzić w Kościele rewolucję i zbliżyć katolicyzm do protestantyzmu, chcą wykorzystać Amazonię do tego, aby na tamtym terenie przeforsować unikalne rozwiązania i przenieść je do swoich krajów – podkreśla Paweł Chmielewski. 

Czego możemy się spodziewać po Kościele katolickim w najbliższych latach? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: ks. prof. Andrzej Kobyliński (teolog, filozof), Paweł Chmielewski (publicysta)
Data emisji: 9.10.2019
Godzina emisji: 21.10

kw

Czytaj także

Papież Franciszek. 5 lat pontyfikatu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 07:15
Franciszek rozpoczął swe urzędowanie w Kościele 13 marca 2013 roku. Wielu watykanistów uważa jego pontyfikat za przełomowy w dziejach papiestwa w ciągu ostatnich kilkuset lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka jest dziś kondycja Kościoła?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 22:00
Coraz częściej komentatorzy religijni na świecie piszą, że Kościół przeżywa dziś największy kryzys od czasów reformacji, a nawet od IV wieku, gdy zdominowała go herezja arianizmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Kościół jest zdolny do oczyszczenia się?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 14:00
Ponad siedem i pół miliona osób obejrzało w internecie film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak powiedział: "Ze wzruszeniem i smutkiem obejrzałem film [...], za który pragnę podziękować reżyserowi."
rozwiń zwiń