X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kulturobrazy Polski za granicą. O festiwalu CULTURESCAPES

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 22:00
– Takiej prezentacji polskiej kultury w Szwajcarii nie było nigdy. To był pierwszy tego typu festiwal, który się tam odbył. Dla wielu dyrektorów szwajcarskich instytucji byliśmy terra incognita – mówi Monika Grochowska, zastępczyni dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza współorganizującego festiwal CULTURESCAPES w setną rocznicę nawiązania przez Szwajcarię relacji dyplomatycznych z Polską.
Audio
  • Jak promować polską kulturę za granicą? Podsumowanie festiwalu CULTURESCAPES (Klub Trójki)
15. odsłona  festiwalu CULTURESCAPES odbyła się w dniach 5.10-6.12 w Szwajcarii
15. odsłona festiwalu CULTURESCAPES odbyła się w dniach 5.10-6.12 w Szwajcarii Foto: Hauser Schwarz/mat. promocyjne

15. odsłona interdyscyplinarnego festiwalu CULTURESCAPES zakończyła się na początku grudnia. W miastach rozsianych po całej Szwajcarii, w tym w Bazylei przez dziesięć tygodni prezentowaliśmy tamtejszej publiczności naszą kulturę i tożsamość w różnych jej odcieniach – przez teatr, operę, sztuki wizualne, literaturę, muzykę, film, a nawet przez… perfumy oddające "esencję Polski".

– Rozmowy z festiwalem podjęliśmy ponad 2,5 roku temu. Przygotowanie sensownej prezentacji wymaga długiego okresu preparacji – podkreśla Łukasz Strusiński z Wydziału Zarządzania Wiedzą Instytutu Adama Mickiewicza. – Projekt jest w istocie ważny, kiedy jest on chciany przez partnera, który nie tylko wykłada pieniądze, ale też bierze odpowiedzialność za program i za swoją publiczność, przed którą taki program prezentuje – dodaje.

W jaki sposób Instytut Adama Mickiewicza przygotowywał się do zaprezentowania polskiej kultury na festiwalu CULTURESCAPES? Jak odbiór polskiej kultury w tym kraju kształtował się na przestrzeni ostatniego stulecia? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycjiKlub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Wydawca: Edyta Kocemba
Goście: Monika Grochowska (zastępczyni dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza), Łukasz Strusiński (Wydział Zarządzania Wiedzą Instytutu Adama Mickiewicza)
Data emisji: 17.12.2019
Godzina emisji: 21.08

kr

Czytaj także

Malowanie na ekranie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 22:00
Biografie wielkich twórców zawsze wzbudzały zainteresowanie – a zaczął je spisywać Giorgio Vasari w połowie XVI wieku, zdobywając informacje bezpośrednio od artystów bądź posiłkując się relacjami innych, niekiedy nie gardząc informacjami mniej wiarygodnymi, ocierającymi się o "wieści gminne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tancerka i Zagłada

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 22:00
Książka Weroniki Kostyrko o Poli Nireńskiej ukazała się już jakiś czas temu, ale z radością do niej i do jej bohaterki wracamy w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki znak twój?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 22:00
Trudno w jednym słowie zawrzeć charakter i cel jakiejś organizacji, przedsiębiorstwa czy marki.
rozwiń zwiń