Boże Narodzenie wśród prześladowań

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 21:59
Jak wygląda Boże Narodzenie w krajach, w których Kościół jest prześladowany, a wierni obchodzą święta w zupełnie innej atmosferze niż my? 
Audio
  • Obchody Bożego Narodzenia w krajach, gdzie chrześcijanie są mniejszością (Klub Trójki)
Ochrona katolickiego kościoła pod wezwaniem świętego Jana w pakistańskim Peszawarze podczas mszy świętej w Boże Narodzenie
Ochrona katolickiego kościoła pod wezwaniem świętego Jana w pakistańskim Peszawarze podczas mszy świętej w Boże NarodzenieFoto: PAP/EPA/BILAWAL ARBAB

Chaldejski arcybiskup w Iraku zalecił, by w świętowanie ograniczyć jedynie do mszy i modlitw. Na Sri Lance wszystkie świątynie chrześcijańskie otoczone są przez wojsko w stanie podwyższonej gotowości bojowej. W zeszłym tygodniu w Kenii islamiści porwali autobus i zamordowali wszystkich pasażerów, którzy nie zgodzili się wyrzec Chrystusa i przyjąć islam.

– Ciężko jest powiedzieć o jednym państwie. Takich krajów, w których bycie w kościele zawsze wiąże się z ryzykiem, jest kilkanaście. Chrześcijanie gromadząc się w tym czasie w świątyniach, zgadzając się na to, że mogą stać się męczennikami – mówi ks. Paweł Antosiak.

Jak wygląda obchodzenie Świąt w konkretnych państwach? Gdzie chrześcijanie mają najtrudniej? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi:  Grzegorz Górny
Goście: ks. Paweł Antosiak (Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie) Darek Malejonek (muzyk)
Data emisji: 25.12.2019
Godzina emisji: 21.06

kw/gs


Czytaj także

Rzeczywistość bardziej nierealna od fikcji

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 09:09
Wydaje się, że "Kevin sam w domu" to wspaniały scenariusz, ale przecież podobna historia nie mogła się wydarzyć w rzeczywistości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Barbasiewicz: choinka jest odwołaniem do biblijnego raju

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 23:59
- Łańcuch choinkowy symbolizuje węża, a jabłka - owoc z drzewa poznania - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Barbasiewicz, autorka książek o zwyczajach świątecznych. - Z choinką związana jest też polska tradycja - dodała.
rozwiń zwiń