Szansa na dobre, normalne życie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 22:15
10 lipca, w audycji "Zapraszamy do Trójki" odbyła się licytacja, podczas której zebraliśmy 50 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone na wakacyjny obóz dla 40 młodych ludzi, podopiecznych Fundacji Szczęśliwej Drogi.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Jaromir Chalabala

Fundacja Szczęśliwej Drogi opiekuje się młodzieżą z domów dziecka w wieku 14-17 lat, młodymi, często niepełnoletnimi mamami, które bardzo szybko muszą stać się dorosłe i odpowiedzialne także za swoje dzieci. Zajmuje się także młodymi ludźmi z domów dziecka, którzy stając się pełnoletni, wchodzą w dorosłość i muszą rozpocząć pełne wyzwań samodzielne życie.


Posłuchaj
51:38 2020_09_21 21_07_05_PR3_Klub_Trojki.mp3 Fundacja Szczęśliwej Drogi pomaga młodzieży z domów dziecka i młodym, samotnym matkom (Klub Trójki)

Zebrane pieniądze pozwoliły 40 młodym osobom spędzić czas na wakacyjnym obozie. – Od wielu osób usłyszeliśmy na zakończenie, że nigdy w życiu nie byli na takim obozie – mówi Kamila Gibas, prezes Fundacji Szczęśliwej Drogi.

W wyjeździe brał również udział Marek Kamiński, słynny podróżnik ekstremalny, założyciel fundacji marka Kamińskiego, ale także filozof i twórca metody motywacyjnej "Power4Change", pozwalającej przekraczać granice swoich możliwości. Co przekazał tym młodym ludziom? – Życie i własne porażki nauczyły mnie tego, żeby zawsze mieć cel do którego się dąży. Mniejszy lub większy, ale zawsze trzeba wiedzieć, dokąd się zmierza – tłumaczy.

– Warto mieć plan, wg którego chcemy ten cel osiągnąć. Po trzecie: nie można poddawać się porażkom. Porażki są po to, aby się z nich czegoś nauczyć. A po czwarte, niezależnie od tego, co nas w życiu spotkało, warto mieć poczucie własnej wartości, tego, że niezależnie w jakim jestem miejscu, zawsze mogę stąd ruszyć i podążać za swoimi marzeniami. I ostatnia, bardzo ważna rzecz: poznanie samego siebie – dodaje zdobywca obu biegunów.

Polarnik Marek Kamiński przeszedł 4 tys. km w głąb siebie/YouTube Polskie Radio


***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Kamila Gibas (prezes Fundacji Szczęśliwej Drogi), Marek Kamiński (podróżnik ekstremalny, innowator, filozof, założyciel Fundacji Marka Kamińskiego), Patryk (podopieczny Fundacji Szczęśliwej Drogi)
Data emisji: 21.09.2020
Godzina emisji: 21.07

pr/ml


Czytaj także

Ich wakacje zależą także od Ciebie. Pomóż dzieciom z domów dziecka wyjechać na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 18:00
– Fundacja Szczęśliwej Drogi chce zorganizować obozy terapeutyczne dla swoich podopiecznych, młodzieży od 14 do 17 roku życia – mówi Kuba Strzyczkowski, dyrektor Radiowej Trójki. – Niestety fundusze jest trudno zebrać, a bardzo ważne jest dla nas, żeby zabrać ich na te wyjazdy. Zbliżają się do trudnego momentu usamodzielnienia się. Część z nich nie ma poza fundacją wsparcia w osobach dorosłych i potrzebuje bardzo dużo odwagi, żeby zrobić ten pierwszy krok w dorosłość – przyznaje Agata Skoczek, asystentka usamodzielniania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja Dziecięca Fantazja spełnia marzenia chorych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 00:00
Celem działania fundacji jest wnoszenie radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci. Do tej pory  z pomocą firm i różnych instytucji a także prywatnych darczyńców, fundacji udało się spełnić ponad 7000 wyjątkowych marzeń. W chwili obecnej na swój magiczny moment oczekuje ponad 1000 dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawny Michał i jego "Wyprawa dla przyszłości"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 07:30
35-letni Mariusz Zimowit nie widzi, nie słyszy i nie mówi. Mimo to właśnie w towarzystwie ojca i jego znajomego rozpoczął kajakową wyprawę przez całą Polskę. To wszystko w ramach programu "Wyprawa dla przyszłości", którego pomysłodawcą jest właśnie pan Mariusz. Jego celem jest zwrócenie uwagi na trudną sytuację osób niepełnosprawnych.
rozwiń zwiń