Jaki był rok 2020 dla organizacji pozarządowych?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 23:00
Instytut Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Reduta Dobrego Imienia, Centrum Życia i Rodziny – działalność tych trzech organizacji społecznych jest w Polsce doskonale znana. Co osiągnęły w minionym roku i jakie są ich plany na obecny?
Warszawa, marzec 2020 roku. Ulotki na konferencji prasowej Ordo Iuris w obronie prorodzinnych samorządów
Warszawa, marzec 2020 roku. Ulotki na konferencji prasowej Ordo Iuris w obronie prorodzinnych samorządówFoto: PAP/Leszek Szymański

dłonie jesień pomoc nadzieja 1200.jpg
Wielka fala, która zmieniła życie

– Ordo Iuris po łacinie oznacza "ład prawny". Celem naszego Instytutu jest działanie na rzecz przywrócenia prawu, prawom człowieka ich prawdziwego znaczenia. Ich celem powinna być tak naprawdę ochrona człowieka i jego godności i fundamentalnych praw – mówi Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego w Instytucie Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. 


Posłuchaj
53:15 2021_01_14 22_05_21_PR3_Klub_Trojki.mp3 Jaki był rok 2020 dla organizacji pozarządowych? (Klub Trójki)

– Miniony rok był trudny dla każdego z nas, ale także dla różnego rodzaju organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń. Nie udało nam się osiągnąć wielu celów, które sobie założyliśmy, ale udało się przeprowadzić Marsz dla Życia i Rodziny. To nasz sztandarowy projekt, który organizujemy od początku istnienia naszej fundacji – odpowiada na pytanie o sukces Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

– Największym sukcesem w minionym roku były wygrane procesy sądowe przeciwko naszym oszczercom – deklaruje z kolei Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia. – Sukcesem są też liczne akcje przeprowadzane przez naszych wolontariuszy, aby nie pojawiały się różnego rodzaju treści szkalujące Polskę – dodaje.


***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Wojciech Reszczyński
Goście: Karolina Pawłowska (Instytut Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris), Maciej Świrski (Reduta Dobrego Imienia), Paweł Ozdoba (Centrum Życia i Rodziny).
Data emisji: 14.01.2021
Godzina emisji: 22.06

pr

Czytaj także

Polonez. Historia pewnego tańca

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 23:00
– Polonezy pisali już kompozytorzy barkowi, miedzy innymi Bach. Polonez na przełomie XVI i XVII wieku zaczął być tańcem modnym, podobnie jak tańce włoskie i francuskie. Ze względu na swoją szlachetność królował na europejskich dworach – mówi w Trójce prof. Karol Radziwonowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak ratować dziedzictwo kultury polskiej na Wschodzie?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 23:00
Dopiero okres po 1991 roku i rozpadzie ZSRR był pierwszym momentem od 1939 r. gdy możliwe było podjęcie pracy nad ratowaniem pamiątek kultury dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów znajdujących się na terenie dzisiejsze Białorusi i Litwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie ślady na ziemi włoskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 23:15
Z Włochami wiele nas łączy: poza wzmianką w polskim hymnie – Włosi z kolei nas uwzględnili w swoim hymnie narodowym – jest mnóstwo wspólnych szlaków, przeżyć, historycznych momentów. Na przestrzeni wieków pokolenia polskiej młodzieży wyjeżdżały pobierać nauki na Półwyspie Apenińskim. Z kolei włoscy artyści i architekci peregrynowali nad Wisłę, by upiększać pałace, dwory, posiadłości i miasta.
rozwiń zwiń