X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krągła rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2010 13:28
Przy rekrutacji do tego projektu jedynym kryterium był rozmiar. Minimum 44!
Audio

Trwają prace nad dwoma prowadzonymi niezależnie od siebie projektami fotograficznymi. Ich celem jest zmiana stereotypu otyłych kobiet, które często są postrzegane jako nieatrakcyjne, zaniedbane, leniwe, mniej aktywne zawodowo. Celem tych projektów nie jest propagowanie otyłości, lecz walka o społeczną oraz wewnętrzną akceptację.

Urszula Lola, która wraz z Agnieszką Czerwińską, tworzy Big Beautiful Women Project, tłumaczyła w "Klubie Trójki", że jedynym kryterium przy rekrutacji do projektu był rozmiar minimum 44. W ramach akcji zostanie zorganizowanych kilkanaście sesji zdjęciowych. Zostanie także wydany pierwszy w Polsce kalendarz upiększony zdjęciami modelek plus size na rok 2012.

Projekt Harda Wenus, współtworzony przez Izę Moczarną-Pasiek, zakłada stworzenie 15 fotografii, które będą prezentowane w przestrzeniach galeryjnych.

- Ten projekt jest dwutorowy: robimy akty kobiet, które są umieszczane w baśniowych krajobrazach. Te zdjęcia są bardzo mocno malarskie - opisuje gość "Klubu Trójki".

Oba projekty są różne w swojej warstwie.

W Big Beautiful Women Project panie mają do dyspozycji sztab wizażystów i stylistów. Modelki mają "rozkwitać, jak niedojrzałe róże". Zostanie ukazana zmiany, która dzieje się – przy wspólnym zaangażowaniu fotografów, stylistek, wizażystek, fryzjerów – nie tylko na ciele, ale i na duszy.

Podczas sesji do Hardej Wenus modelki będą pozowały bez dodatkowych wspomagaczy. - To co jest bardzo ważne w mojej pracy, to to, że wizerunek kobiet nie jest w żaden sposób zmieniany. Przed sesją nie przechodzą przez ręce wizażystów, stylistów. Mam w zamyśle pokazać piękno życie, takim, jakie ono jest - tłumaczyła Iza Moczarna-Pasiek.

 

Gośćmi Dariusza Bugalskiego były: Iza Moczarna-Pasiek (projekt Harda Wenus), Anna Porańska, psycholożka oraz Urszula Lola (Big Beautiful Women Project  ).

Jaki cel ma realizacja takich projektów i co one dają samym modelkom?

Aby wysłuchać całej audycji "Krągła rewolucja" wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z profilu facebookowego Big Beautiful Women Project (galeria w ramce po prawej stronie).

 Audycji "Klub Trójki" można słuchać od poniedziałku do czwartku o 21.00.

(pg)

Czytaj także

Ciało na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2010 14:35
Podczas wakacji mamy większe poczucie naszego ciała. Co zrobić, by po urlopie nie zatracić go?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogólnopolskie skanowanie sylwetek

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2010 10:24
Już niedługo naukowcy z Łodzi wyruszą w podróż po Polsce ze skanerem 3D.
rozwiń zwiń