Cielecka: nie ma nic gorszego dla aktora niż stojąca woda

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 21:00
- Absolutnie nie skreśla filmu to, że jest krótki. Ważne, by był interesujący. Bardzo lubię program "30 minut" Studia Munka - mówi Magdalena Cielecka, która gościła na Festiwalu Dwa Brzegi w związku z filmem "Jezioro" Jacka Piotra Bławuta.
Audio

- Dla nas dla aktorów to możliwość poznania młodych twórców. Możemy się zorientować, co buzuje w szkołach filmowych. To jak świeży powiew, a nie ma nic gorszego dla aktora niż stojąca woda - podkreśla Magdalena Cielecka . Aktorka przyznaje, że spotkania z publicznością nieodmiennie ją zaskakują przez to, że ludzie potrafią wydobyć zapomniane historie i starsze filmy, co dowodzi, że nie skupiają się jedynie na powierzchownym obcowaniu z kinem, od premiery do premiery.
"Jezioro" Jacka Piotra Bławuta - półgodzinna fabuła stworzona w ramach projektu "30 minut" Studia Munka, który umożliwia młodym filmowcom debiut fabularny w profesjonalnych warunkach - jest obrazem pewnej rodziny, dość nieoczywisty i niedopowiedziany. - To właśnie jest siłą tego filmu. Mówi on w istocie o oddaleniu, odosobnieniu i braku wzajemnej ciekawości, pomimo życia bardzo blisko siebie - mówi gość Ryszarda Jaźwińskiego w "Klubie Trójki" realizowanym z 6. Festiwalu Filmu i Sztuki.
- Cieszę się, gdy widzę, że udało się osiągnąć to, na czym nam tutaj najbardziej zależy. Chcemy pokazać, że dzisiaj film jest sztuką absolutnie interdyscyplinarną i, żeby zrozumieć dobre kino, trzeba interesować się także literaturą, plastyką, muzyką. Wówczas można z filmu czerpać to, co najlepsze - przekonuje Grażyna Torbicka , dyrektor artystyczna festiwalu Dwa Brzegi.
W audycji o kazimierskich impresjach opowiadali także: Mariusz Grzegorzek - reżyser, rektor łódzkiej Szkoły Filmowej; aktor Jakub Gierszał , który po raz pierwszy odwiedził Dwa Brzegi za sprawą polskiej premiery filmu "Yuma" Piotra Mularuka; Artur Reinhart , który opowiadał o pracy nad "Innym światem" - filmowej biografii Danuty Szaflarskiej.
Wszystkie Trójkowe relacje z festiwalu znajdą Państwo TU>>>

Czytaj także

Zupełnie "Inny świat" Danuty Szaflarskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 16:05
- To opowieść osobista, opowieść o świecie minionym, którego my już nie znamy, o czymś, co pani Danuta przeżyła, dotykała, a czego my nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić - mówi Dorota Kędzierzawska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa Brzegi pozytywnego buntu

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 14:55
- W tym roku motyw przewodni to filozofia buntu kreatywnego, który prowadzi do poszukiwania czegoś lepszego w sztuce i w życiu - opowiada Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o świecie, którego już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 21:00
- Bardzo lubię występować jako aktorka, ale nie lubię rozmawiać o sobie. Ten film jest takim przełamaniem się – mówi Danuta Szaflarska o najnowszym filmie Doroty Kędzierzawskiej "Inny świat", w którym aktorka opowiada historię swojego życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe Cannes w Kazimierzu Dolnym

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 08:13
Zapraszamy do wysłuchania relacji i rozmów z artystami występującymi w filmach pokazywanych na festiwalu Dwa Brzegi. Kazimierskie impresje zbierała dla Państwa Katarzyna Borowiecka.
rozwiń zwiń