X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młodzi naukowcy chcą stworzyć polską Dolinę Krzemową

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 13:45
- Mamy nadzieję, że program Top 500 Innovators pozwoli wprowadzić zmiany, które doprowadzą do tego, że komercjalizacja w Polsce nabierze tempa i nauka przestanie być rozłączna z biznesem - mówi dr inż. Krystyna Malińska.
Audio
  • Młodzi naukowcy-innowatorzy chcą zmienić Polskę (Klub Trójki)
Nauka biologii nie musi być nudna
Nauka biologii nie musi być nudnaFoto: Glow Images/East News

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizuje program Top 500 Innovators. Chodzi o komercjalizację badań naukowych i ich transfer do gospodarki. Są już pierwsi absolwenci tego programu: młodzi naukowcy-innowatorzy, którzy być może staną się zaczątkiem zmian w polskiej nauce i biznesie.

- Program ma na celu podniesienie kwalifikacji nie tylko naukowców, ale także pracowników centrów transferu technologii - mówi dr inż. Krystyna Malińska, uczestniczka Top 500 Innovators, reprezentująca Instytut Inżynierii Środowiska Politechniki Częstochowskiej. - Sam program polega na dwumiesięcznym stażu w wybranych uczelniach światowych z "listy szanghajskiej".

- To spis najlepiej ocenianych uczelni na świecie - precyzuje doktor Iwona Cymerman z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. - W programie nie chodzi o to, by tylko wyjechać, ale by wyjechać i zobaczyć, jak w innych zakątkach świata współpracują nauka i biznes, a potem wrócić i zaadoptować tę wiedzę w warunkach polskich - dodaje.

Jak zmienić Polskę? Jak zbudować system innowacyjności, polegający na ścisłych powiązaniach nauki i biznesu? Czy można, a może jak należy się zabrać do stworzenia polskiej Doliny Krzemowej?
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Dariusza Bugalskiego.

Czytaj także

Polska chemikami stoi

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2011 16:13
Polscy chemicy odnieśli sukces w Olimpiadzie Chemicznej w Ankarze. Nie po raz pierwszy nasi młodzi naukowcy udowadniają, że tkwi w nich duży potencjał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Technologie - przeciwnicy, czy sprzymierzeńcy edukacji?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 06:00
Zdaniem wielu już niebawem może stać się tak, ze kursy internetowe całkiem zastąpią klasyczne szkolne lekcje. – Oprócz kształcenia szkoła spełnia mnóstwo innych funkcji, m.in. socjalizacyjną, a tego nie da się zastąpić wirtualnym szkoleniem – mówi Kamil Sijko z Instytutu Badań Edukacyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej pomaga młodym badaczom

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 00:01
Goście Krzysztofa Michalskiego opowiadają o tym, jak można zdynamizować polską naukę.
rozwiń zwiń