Marcina Kydryńskiego sen o Lizbonie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 07:59
Wiosną 2013 roku ukazała się książka Marcina Kydryńskiego pt. "Lizbona. Muzyka moich ulic". Marcin, latem tamtego roku, czytał u nas fragmenty swojej książki. Towarzyszyła im muzyka wykonawców portugalskich, o których między innymi pisał.
Audio
  • Marcina Kydryńskiego sen o Lizbonie (Trójka pod Księżycem)
Marcin Kydryński
Marcin KydryńskiFoto: Łukasz Krystowski

Cztery lata później została wydana książka pod tym samym tytułem. Marcin nazywa tę edycję po prostu nowym wydaniem, ale… Obie książki różnią się pod wieloma względami. Inna okładka, nowe zdjęcia i fragmenty tekstu oraz… I o tym rozmawialiśmy tej nocy: "Traktat lizboński 2017". Skąd potrzeba wydania tego wznowienia? Czy powody były wyłącznie praktyczne?

Lizbona zachwyciła Anię Jopek i Marcina do tego stopnia, że postanowili zamieszkać w Alfamie. Ona zaczęła śpiewać z lizbońskimi muzykami, on prezentuje ich utwory w Trójkowej "Sieście". W 2010 zaczął fotografować Lizbonę, starając się nie robić jej kolejnych pocztówkowych portretów i wreszcie, nakłaniany przez różne osoby, by także o niej napisać, zaczął pisać artykuły do periodyków i napisał też wreszcie tę książkę. Po latach uznał, że jego nietypowy przewodnik powinien powstać w zasadzie od nowa.

Barbara Marcinik i Marcin Kydryński (fot. Łukasz Krystowski) Barbara Marcinik i Marcin Kydryński (fot. Łukasz Krystowski)

Zapraszamy do wakacyjnego jeszcze wydania TPK – pierwszego we wrześniu tego roku – na spotkanie z naszym uzdolnionym wszechstronnie kolegą, a moim przyjacielem.

Baszka Marcinik i Sylwia Héjj – wydawca oraz Łukasz Krystowski, który zdecydował się przedłużyć swój staż w Trójce.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Sylwia Héjj

Gość: Marcin Kydryński
Data emisji: 8.09.2017
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Wspomnienie o Januszu Głowackim

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 09:00
Był jednym z naszych najczęstszych gości. Został uhonorowany Diamentem Trójki. Jego sztuki realizowały Teatr Polskiego Radia oraz Teatr Telewizji. Czytał wraz z Piotrem Fronczewskim zbiór felietonów "Z Głowy" oraz powieść "Good night Dżerzi". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna żyje w nas wszystkich. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 10:48
Pierwszy dzień września 1939 roku. To było dawno temu, ale to, co się wtedy stało, wciąż tkwi w naszej pamięci.
rozwiń zwiń