X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Noblowska noc 2017 w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 02:00
Nobel Week trwa tradycyjnie od 6 do 12/13 grudnia. Kalendarz wydarzeń towarzyszących wręczeniu Nagrody Nobla powtarza się z roku na rok.
Audio
  • Noblowska noc 2017 w Trójce (Trójka pod Księżycem)
Kazuo Ishiguro, laureat nagrody Nobla w dziecinie literatury
Kazuo Ishiguro, laureat nagrody Nobla w dziecinie literaturyFoto: Nobel Media AB 2017/ Alexander Mahmoud

Najpierw przybywają do Sztokholmu laureaci (w dziedzinie medycyny lub fizjologii, fizyki, chemii, literatury oraz ekonomii), następnie wygłaszają wykłady noblowskie, odbierają nagrodę i wreszcie uczestniczą w spotkaniach. Tydzień zamyka, szczególnie uroczyście obchodzony w Szwecji, Dzień św. Łucji – patronki światła, którego o tej porze roku na północy jest najmniej.

Tym razem zaprosiliśmy Państwa na noblowską noc dwa dni po zakończeniu tygodnia pod patronatem fundatora nagrody (do tej pory spotykaliśmy się w podczas uroczystości). Rozmawialiśmy o literackim laureacie Nagrody Nobla 2017 – brytyjskim pisarzu, urodzonym w Japonii w 1954 roku – Kazuo Ishiguro.

Naszymi gośćmi byli autorzy tłumaczeń jego książek na język polski: Andrzej Appel i Lech Jęczmyk. Połączyliśmy się także ze Sztokholmem, z Martą Prochwicz, gdyż zazwyczaj naszym rozmowom o literaturze nagrodzonej towarzyszą opowieści o tym, co działo się w stolicy Szwecji 10 grudnia, w rocznicę śmierci Alfreda Nobla oraz wokół tej daty.

Warto dodać, że przygotowyjemy do słuchania "serial" na podstawie opowiadań Kazuo Ishiguro z tomu "Nokturny", w przekładzie Lecha Jęczmyka. 

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 15.12.2017
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

20-lecie Nobla dla Wisławy Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 02:00
Od lat w tygodniu ogłaszania nazwisk laureatów Nagrody Nobla (chemia, fizyka, fizjologia lub medycyna, literatura, pokojowa) w "Trójce pod Księżycem" (wcześniej - w "Klubie Trójki") rozmawiamy o tym, czym żyje w tych dniach Sztokholm, nade wszystko komentujemy to, co wydarzyło się w stolicy Szwecji w czwartek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literacki Nobel 2017 – Kazuo Ishiguro

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 10:55
W pierwszym tygodniu października ogłaszane są w Sztokholmie nazwiska laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie: medycyny lub fizjologii, fizyki, chemii oraz w Oslo – Nagrody Pokojowej. Nazwisko laureata w dziedzinie literatury poznajemy zawsze w czwartek, choć nie zawsze w tym tygodniu.
rozwiń zwiń