Jak brzmi kszyk i jak lata jerzyk, czyli Nogaś i Mann uczą się od Kruszewicza

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 11:21
"Trójkowe gawędy Doktora Kruszewicza" to książka, którą nie tylko świetnie się czyta, ale też ogląda, a nawet można jej słuchać!
Audio
  • Michał Nogaś i Wojciech Mann uczą się od Andrzeja Kruszewicza (Trójkowy Znak Jakości)
Dyrektor warszawskiego ZOO świetnie znany jest słuchaczom Trójki z piątkowych gawęd o zwierzętach
Dyrektor warszawskiego ZOO świetnie znany jest słuchaczom Trójki z piątkowych gawęd o zwierzętach Foto: Andrzej Bołdaniuk

/

Trójkowy recenzent książek Michał Nogaś z lubością cytował anegdotyczne i ciekawe opowieści o ptakach. - Jerzyk na przykład, wylatując z gniazda, umie już wszystko, co będzie mu w życiu potrzebne. Do tego jest prawdziwym władcą przestworzy. Dla jerzyka deszcze w Warszawie to nie jest problem. Może dzieci na kilka dni zostawić w gnieździe, a sam polecieć do Bawarii albo latać nad Paryżem - przytaczał fragmenty książki Michał Nogaś.

Do wydawnictwa dołączona jest płyta z gawędami dyrektora warszawskiego ZOO, nadawanymi w piątkowej audycji "Zapraszamy do Trójki". Jak przypomniał Michał Nogaś, Andrzej Kruszewicz i Dariusz Pieróg prowadzą swoje rozmowy już od 20 lat!

W trackie audycji można było usłyszeć m.in. dlaczego Wojciech Mann nie nosi kaloszy, po co kura zjada kamienie i jaki dźwięk wydaje kszyk. A konkretnie kszyk w wersji Michała Nogasia.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 24.04.2015
Godzina emisji: 7:40

ei/mk

Czytaj także

Izabella Cywińska: napisanie tej książki było moim obowiązkiem

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 03:22
Izabella Cywińska to naiwna optymistka, która uważa, że warto być upartym. - Od dziecka taka byłam, ale nie wiem dlaczego. Wymyśliłam sobie, że tak trzeba - opowiada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komancze - świetnie działająca machina wojskowa

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 15:40
"Imperium księżyca w pełni. Wzlot i upadek Komanczów" to książka o indiańskim plemieniu, które zmieniło układ sił na Wielkich Równinach w Ameryce Północnej. Ich głównym zajęciem była wojna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spisek księgarzy? Co zmieni nowa ustawa o książce

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 03:41
- Nawet w dużych sieciach nie ma pełnej oferty książkowej. Nowość na polskim rynku trwa od 3 do góra 8 miesięcy, a potem znika - mówi Włodzimierz Albin.
rozwiń zwiń