Błyskotliwe spojrzenie reportera na polską rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 14:50
- Marcina Kołodziejczyka gna poza miasto, poza duże ośrodki. Jest od lat zainteresowany tym, jak wygląda życie w miejscach zapomnianych - mówi o autorze "Bardzo martwego sezonu. Reportaży naocznych" Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce pt. "Bardzo martwy sezon. Reportaże naoczne" Marcina Kołodziejczyka (Trójkowy znak jakości)
Fragment okładki książki pt. Bardzo martwy sezon. Reportaże naoczne Marcina Kołodziejczyka
Fragment okładki książki pt. "Bardzo martwy sezon. Reportaże naoczne" Marcina KołodziejczykaFoto: mat. promocyjne

"Bardzo martwy sezon. Reportaże naoczne" to kolejna po "B. Opowieściach z planety prowincja" i "Dysforii. Przypadkach mieszczan polskich" książka reportera piszącego na co dzień dla "Polityki" i wielokrotnie nagradzanego za swoje reportaże.

- To jeden z najlepszych polskich reporterów. Skromny, trochę w sobie zamknięty, rzadko uśmiechnięty, ale bardzo utalentowany i błyskotliwy. Jak mało kto, ten człowiek słyszy, dostrzega, dotyka zwykłej polskiej rzeczywistości i potrafi pięknie - choć nie zawsze są to piękne historie - oddać to w swoich tekstach - przekonuje Michał Nogaś.

A o czym jest książka? Krótko rzecz ujmując, to opowieść o tym jak Polska chciała być częścią bogatego i kulturalnego Zachodu, a jest tam gdzie jest... Zapraszamy do wysłuchania całej audycji Michała Nogasia.

Niech Państwa skusi także wart usłyszenia popis Wojciecha Manna, który dowodzi, że redaktor bez wątpienia "rządzi na dzielni".

***

Tytuł audycjiTrójkowy znak jakości
Prowadzi: 
Michał Nogaś,  Wojciech Mann
Data emisji: 19.02.2016
Godzina emisji:
7.43

fbi/mp

Czytaj także

Trzecia część antologii reportażu "100/XX+50"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 11:10
- Kiedy czytam reportaż, jestem kimś innym. Reportaż pozwala nam wejść w czyjeś życie i przez chwilę myśleć jak ktoś inny - mówi Mariusz Szczygieł, redaktor antologii reportażu "100/XX+50".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dygot" - książka o niechęci do inności

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 11:44
- Jakub Małecki ma na swoim koncie siedem książek. Ta jest, moim zdaniem, prawdziwym przełomem w jego karierze - mówi o powieści "Dygot" Michał Nogaś.
rozwiń zwiń