X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Taka książka zdarza się raz na 50 lat!

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 09:33
- To jest książka o nas, o tych wszystkich, którzy przez 50 lat pracowali i pracują przy Myśliwieckiej 3/5/7. Jest to wciągająca, pełna anegdot, szczerych wypowiedzi, zaskakujących wyznań opowieść - mówi Michał Nogaś o książce "Zapraszamy do Trójki".
Audio
Taka książka zdarza się raz na 50 lat
Foto: Fot.: fragment okładki książki "Zapraszamy do Trójki"

 "Zapraszamy do Trójki" stworzyli dziennikarze: Ewa Winnicka z  "Polityki" i Cezary Łazarewicz z "Newsweeka". Autorzy już we wstępie zaznaczają, że książka nie jest podręcznikiem historii Programu Trzeciego, ale wyrazem wdzięczności dla tych, którzy stworzyli i tworzą Trójkę.

W książce wypowiadają się aż 82 osoby związane ze stacją. - Wszyscy przepytywani otwierają się, zdradzają wiele nieznanych dotąd faktów - zapewnia Michał Nogaś. Dziennikarz podkreśla, że "Zapraszamy do Trójki" to zestaw osobowości wypowiadających się i wspominanych, to zdjęcia robione przed kilkoma tygodniami i te sprzed lat, odnalezione w archiwach oraz mnóstwo dokumentów. - To wszystko na ponad 250 stronach, w 14 rozdziałach, które nie zawierają jedynie opisu kolejnych lat działalności Trójki. Bo mamy tu rodowody, czyli opowieści o tym, kto i skąd się wziął przy Myśliwieckiej, dziennikarze muzyczni wyjaśniają, co i dlaczego grają, jest poczet wszystkich dyrektorów Programu Trzeciego, opowieść o słuchaczach - mówi Michał Nogaś.

Zdaniem dziennikarza Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz dołożyli wszelkich starań, by w tej książce opowiedzieć rzetelnie i obiektywnie historię Trójki, która zaczęła się 1 kwietnia 1962 roku, w niedzielę.  - I była owa niedziela, wedle tego, co znaleźli autorzy w "Trybunie Ludu", pierwszym wiosennym dniem tamtego roku. O godz. 20.00 tego dnia pan Stefan Popoff,  dziennikarz Polskiego Radia, człowiek o wibrującym głosie, wypowiedział następujące słowa: "Tu Program Trzeci z Warszawy. Z wrodzoną nam skromnością chciałem od razu na wstępie zaznaczyć, że nasz dzisiejszy program przedstawia się imponująco". Niestety, jak piszą autorzy, nie była to do końca prawda... - opowiada Michał Nogaś.

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45. 

(pg)