Keret nie boi się niesamowitych historii

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 13:45
- W najnowszym zbiorze mówi o mężczyźnie, który ma suwak pod językiem, alternatywnym świecie wykreowanych przez kłamstwa postaci czy płaczącym agencie ubezpieczeniowym. Nie wiem skąd bierze te pomysły - recenzuje Michał Nogaś.
Audio
Etgar Keret
Etgar Keret Foto: etgarkeret.com/press photo by Yanai Yechiel

Etgar Keret to obok Amosa Oza najpopularniejszy pisarz izraelski, doskonale znany także w Polsce.

- Ma w sobie coś z Kafki i Singera. Zachwyca pomysłami na opowiadania, bywa złośliwy, ironiczny i zabawny, prawdziwy mistrz słowa. Zdaniem niektórych jest także dość kontrowersyjny, bo nie ma dla niego żadnych świętości, co udowodnił wielokrotnie sposobem, w jaki opisuje na przykład współczesny Izrael i konflikt żydowsko-palestyński - przybliżył postać pisarza Michał Nogaś .

/

"Nagle pukanie do drzwi" to zbiór opowiadań, który ukazał się z Trójkowym Znakiem Jakości. Książkę tę na antenie Trójki czytają Rafał Królikowski i Marcin Hycnar . Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku o 11.50 >>

- Książka powstawała przez 10 lat, znalazło się w niej 38 tekstów świetnych i uniwersalnych. Keret sam wyznał, że wystarczy mu podsłuchany przypadkiem dialog albo jedno zdanie z gazety, by następnie obudować je własnym wyimaginowanym światem - opowiada Nogaś.

Więcej o książce już w najbliższą niedzielę (10 czerwca) w audycji "Z najwyższej półki" , a sam Etgar Keret odwiedzi Polskę 18 i 19 czerwca. Będzie także gościem "Klubu Trójki".

"Nagle pukanie do drzwi" - wyd. W.A.B. - 6 czerwca 2012.

 

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45. Zapraszamy do słuchania!

(asz)

Czytaj także

Niezwykłe historie zwykłych Izraelczyków na dwa głosy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 14:01
Po raz pierwszy od wielu lat opowiadania zagoszczą na antenie Trójki! Historie Etgara Kereta ze zbioru "Nagle pukanie do drzwi” czytają Rafał Królikowski i Marcin Hycnar. Lekturze towarzyszy muzyka Mikołaja Trzaski.
rozwiń zwiń