X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Keret nie boi się niesamowitych historii

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 13:45
- W najnowszym zbiorze mówi o mężczyźnie, który ma suwak pod językiem, alternatywnym świecie wykreowanych przez kłamstwa postaci czy płaczącym agencie ubezpieczeniowym. Nie wiem skąd bierze te pomysły - recenzuje Michał Nogaś.
Audio
Etgar Keret
Etgar Keret Foto: etgarkeret.com/press photo by Yanai Yechiel

Etgar Keret to obok Amosa Oza najpopularniejszy pisarz izraelski, doskonale znany także w Polsce.

- Ma w sobie coś z Kafki i Singera. Zachwyca pomysłami na opowiadania, bywa złośliwy, ironiczny i zabawny, prawdziwy mistrz słowa. Zdaniem niektórych jest także dość kontrowersyjny, bo nie ma dla niego żadnych świętości, co udowodnił wielokrotnie sposobem, w jaki opisuje na przykład współczesny Izrael i konflikt żydowsko-palestyński - przybliżył postać pisarza Michał Nogaś .

/

"Nagle pukanie do drzwi" to zbiór opowiadań, który ukazał się z Trójkowym Znakiem Jakości. Książkę tę na antenie Trójki czytają Rafał Królikowski i Marcin Hycnar . Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku o 11.50 >>

- Książka powstawała przez 10 lat, znalazło się w niej 38 tekstów świetnych i uniwersalnych. Keret sam wyznał, że wystarczy mu podsłuchany przypadkiem dialog albo jedno zdanie z gazety, by następnie obudować je własnym wyimaginowanym światem - opowiada Nogaś.

Więcej o książce już w najbliższą niedzielę (10 czerwca) w audycji "Z najwyższej półki" , a sam Etgar Keret odwiedzi Polskę 18 i 19 czerwca. Będzie także gościem "Klubu Trójki".

"Nagle pukanie do drzwi" - wyd. W.A.B. - 6 czerwca 2012.

 

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45. Zapraszamy do słuchania!

(asz)

Czytaj także

Niezwykłe historie zwykłych Izraelczyków na dwa głosy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 14:01
Po raz pierwszy od wielu lat opowiadania zagoszczą na antenie Trójki! Historie Etgara Kereta ze zbioru "Nagle pukanie do drzwi” czytają Rafał Królikowski i Marcin Hycnar. Lekturze towarzyszy muzyka Mikołaja Trzaski.
rozwiń zwiń