X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Drogie życie", czyli dlaczego największe dramaty dzieją się w burzy śnieżnej

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 12:30
"Drogie życie” autorstwa Alice Munro to zbiór opowiadań dziejących się w Kanadzie. – To jednak książka nietypowa, bo częściowo autobiograficzna – mówił w "Trójkowym Znaku Jakości” Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś o książce "Drogie życie” autorstwa Alice Munro (Trójkowy znak jakości)
Fragment okładki książki Drogie życie
Fragment okładki książki "Drogie życie"Foto: materiały promocyjne

Alice Munro od lat uchodzi za poważną kandydatkę do Nobla. W Trójce mówiliśmy o jej debiutanckim tomie opowiadań "Taniec szczęśliwych cieni”, a teraz przedstawiamy najnowsze wydawnictwo "Drogie życie”. - Alice Munro to mistrzyni opowiadań, która uczyniła z nich swój sposób mówienia o świecie. Do tego mimo wieku jest wciąż w znakomitej formie. Być może w tym roku w Akademii Szwedzkiej usłyszymy wreszcie jej nazwisko – powiedział Michał Nogaś.

Posłuchaj rozmów o książkach "Z najwyższej półki" >>>

"Drogie życie” to 14 opowiadań, z których każde dzieje się w innym miejscu Kanady i w różnych czasach. To jednak książka nietypowa. – Bo cztery ostatnie teksty są autobiograficzne. Pisarka wspomina swój dom i czasy młodości, czas pierwszych wyborów i lęków. Przeczytać możemy na przykład, że kiedy była mała "wszystkie dramatyczne wydarzenia jak poród czy ostry atak wyrostka robaczkowego następowały w czasie burzy śnieżnej”  – mówił Michał Nogaś.

A czy jest temat nadrzędny wszystkich opowiadań? - Gdyby próbować go określić, myślę że byłaby to namiętność. Bo uczucia są a pierwszym planie w tej książce – dodał Michał Nogaś.

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45. Zapraszamy do słuchania!

Zobacz więcej na temat: Michał Nogaś

Czytaj także

"Dochodzenie" - książka, którą dała nam telewizja

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 09:50
- To książka oparta na motywach scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat, serialu "The Killing". Podoba mi się w tej książce to, że jest napisana inteligentnie i z pomysłem. Nie jest zwykłym odzwierciedleniem serialu - opowiada Michał Nogaś o książce Davida Hewsona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lionel Asbo. Raport o stanie państwa" - ta książka podzieliła Wielką Brytanię

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 09:17
- Ta opowieść pokazuje, jak bardzo upadły obyczaje, jak wielki wpływ na zwykłego obywatela mają tabloidy. Chciałoby się wierzyć, że jest to tylko przypadek brytyjski... - mówi Michał Nogaś o książce Martina Amisa "Lionel Asbo. Raport o stanie państwa".
rozwiń zwiń