X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bohater Koterskiego, Adaś Miauczyński inteligentem III Rzeczpospolitej

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 14:05
- "Dzień świra" to film, który doskonale wpisuje się w ideę "Kina Wolność". To obraz, który pokazuje, że polski inteligent niezmiennie walczy o wolność, a orężem w tej walce jest jego rozum, mózg i słowa - mówi Dominika Kawczyńska, autorka książki "Polska Miauczyńskich”, poświęconej filmom Marka Koterskiego.
Audio
  • Bohater Koterskiego, Adaś Miałczyński inteligentem III Rzeczpospolitej (Fajny film/Trójka)
Cezary Pazura u boku grającego główną rolę w Dniu Świra Marka Kondrata
Cezary Pazura u boku grającego główną rolę w "Dniu Świra" Marka KondrataFoto: materiał promocyjny filmu

Obraz Marka Koterskiego "Dzień Świra” wygrał Trójkowy plebiscyt "Kino Wolność", w którym słuchacze oraz internauci wybierali najważniejsze - ich zdaniem - polskie produkcje nakręcone w latach 1989-2014, czyli od czasu pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych.

- Ten wybór zupełnie mnie nie zaskoczył - mówi Dominika Kawczyńska. - Adam Miauczyński, bohater filmu, mimo tego, że jest sfrustrowanym inteligentem i często patrzymy na niego takim nieprzychylnym dość okiem, to tak naprawdę jest w nas. Jest go mnóstwo i ci, którzy najbardziej się przed nim bronią są najbliżej tej postaci - wyjaśnia gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Kino Wolność - czytaj więcej o nominowanych filmach >>>

Dominika Kawczyńska na podstawie filmów Marka Koterskiego naszkicowała portret polskiej inteligencji. W "Polsce Miauczyńskich” autorka opisuje Polaków w oparciu o takie filmy jak "Dom wariatów”, "Życie wewnętrzne”, "Nic śmiesznego”, "Aljawju”, "Dzień świra”, "Wszyscy jesteśmy Chrystusami” i "Baby są jakieś inne”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Fajny film

Autor: Ryszard Jaźwiński

Goście: Dominika Kawczyńska

Data emisji: 15.01.2015
Godzina emisji: 10.48

(ah/mk)

Czytaj także

"Jesteś Bogiem" - prawda czasu, prawda ekranu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 11:00
"Jesteś Bogiem" Leszka Dawida to jeden z największych sukcesów kasowych ostatnich lat. Film opowiada historię powstania hip-hopowej grupy Paktofonika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzień świra" - prawdziwy polski świat

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 13:10
- Rzadko zdarza się w polskim kinie taka komedia, która godziłaby krytyków i publiczność. "Dzień Świra" jest takim filmem - mówi krytyk filmowy Paweł Felis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Psy" - Franz Maurer to bohater romantyczny

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 13:10
Film "Psy" były największym sukcesem kasowym polskiego kina lat 90. Na festiwalu w Gdyni zdobył sześć nagród, m.in. za najlepszą reżyserię dla Władysława Pasikowskiego i za najlepszą rolę męską dla Bogusława Lindy.
rozwiń zwiń