Oto historia słynnej miłości i skandalu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 19:05
W "Historii pewnej płyty" tym razem muzyka z 1969 roku. Wtedy, w atmosferze skandalu obyczajowego, ukazała się wspólna płyta Jane Birkin i Serge'a Gainsbourga.
Audio
  • Historia słynnej miłości i skandalu (Historia pewnej płyty/Trójka)
Serge Gainsbourg i Jane Birkin
Serge Gainsbourg i Jane BirkinFoto: PAP/Abaca

Kochankowie i współpracownicy zafascynowali świat frywolną naturą wspólnie tworzonej muzyki. Odkładając kontrowersje na bok, po latach został zbiór pięknie zaaranżowanych piosenek, które przeszły do historii francuskiej muzyki. Usłyszeliśmy je w audycji.

A między utworami Jane Birkin opowiedziała o niezwykłym uczuciu, które ich połączyło, od pierwszego wejrzenia. Przetrwało ich rozstanie, a nawet - w pamięci Jane - śmierć wielkiego mistrza.

***

Tytuł audycji: Historia pewnej płyty
Prowadziła: Anna Gacek
Data emisji: 18.06.2016
Godzina emisji: 18.08

mp/mk


Czytaj także

Falset Jimmy'ego Somervilla i baryton Amandy Lear

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 15:08
Tym razem bohaterami audycji byli artyści, których głosy są dość nietypowe. - Panie o niskich głosach i panowie o nieco wyższych. Może niekoniecznie kobiecych, ale zaskakujących - mówił Wojciech Mann.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Makowiecki o swojej bezkompromisowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 17:30
- Postanowiłem, że płyta "Moizm" będzie bezkompromisowa. Nie jestem gościem, który jest związany kontraktem płytowym i ma nad sobą producentów, którzy w dużej mierze decydują o kształcie mojej płyty - mówi Tomasz Makowiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lou Doillon i jej muzyczne zadziwienia

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 18:09
- To wielki przywilej podróżować po świecie ze swoją muzyką. Wciąż zaskakuje mnie, że ludzie przychodzą na moje koncerty - przyznała w rozmowie z Anną Gacek Lou Doillon.
rozwiń zwiń