X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lech Janerka: piosenki bez tekstu to słaby pomysł

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 22:00
– Pracę nad płytą zaczynam od wymyślenia jej brzmienia i przy nagrywaniu "mocnego demo" nowego albumu pojawiło się ono od razu – mówi Lech Janerka w rozmowie z Piotrem Metzem.
Audio
  • Lech Janerka gościem Piotra Metza (Lista osobista/Trójka)
Lech Janerka
Lech JanerkaFoto: Rafał Guz/PAP

– Materiał miał być wyciszany. Oczywiście, w trakcie nagrań doskoczyło kilka piosenek, które są żwawsze, jak na przykład "Zabawawa", w której jest pewna energia i który odstaje od reszty albumu. Ogólnie jednak miało to być osiem piosenek w średnich tempach, melancholijnych i dwa utwory odbiegające od tej formuły – opowiada muzyk.

Okładka singla "Zabawawa" Okładka singla "Zabawawa"

Prezentowany już na antenie Trójki utwór "Zabawawa" zwiastuje pierwsze od długiego czasu wydawnictwo Lecha Janerki. – Po 14 latach wróciłem do nagrywania i od razu, zamiast jednej, nagrywam dwie płyty – zaskakuje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której gość Piotra Metza opowiada także o tym, dlaczego zdecydował się na dość niezwykły krok w kontekście poświęconej mu płyty "Janerka na basy i głosy" oraz wspomina, jak to jest spać… w łóżku Charlesa de Gaulle'a.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Gość: Lech Janerka (muzyk)
Data emisji:
18.05.2019
Godzina emisji:
19.47

ml/ag

Czytaj także

Skye Edwards: nasza muzyka broni się po latach

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 22:00
Brytyjska grupa Morcheeba jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych formacji triphopowych. Wieloletnia wokalistka grupy, Skye Edwards, była gościem Piotra Metza w "Liście osobistej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fisz i Emade o nie zawsze łatwej pracy nad albumem "Radar"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 19:40
Za nami premiera najnowszego albumu Fisz Emade Tworzywo "Radar". W audycji Piotra Metza bracia Waglewscy opowiedzieli o swoim ostatnim albumie. 
rozwiń zwiń