Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Czy na pewno?

– Dla rodziców dom był biurem, pracownią, gabinetem. Dla dzieci stał się pełnowymiarową szkołą, z salą gimnastyczną włącznie. Dom pokazał nam ogrom swoich możliwości, ale jednocześnie z miejsca, do którego chętnie się wracało i  tęskniło, stało się miejscem, z którego chce się gdzieś wyjść – mówiła Anna Popek.
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Anna Kutukova
O Audycji
Tytuł Program obyczajowy 2020/06/06 06:14
Prowadzi Anna Popek
Opis

– Wyjście z domu stało się dla nas niemal obsesją, no bo jednak co za dużo, to niezdrowo. Przymusowy pobyt w domu powodował apatię, pogorszenie nastroju, poczucie zagubienia i bezsensu – zauważa autorka audycji. – Okazuje się, że bliźni są nam jednak potrzebni do życia, dają energię, a kontakt z nimi jest tak samo ważny, jak jedzenie i picie. Zwykła rozmowa, spacer we dwoje, kawa wypita w kawiarni, a nie we własnej kuchni, są to wielkie przyjemności. Może ta pandemia pozwoli nam na nowo je docenić? – zastanawia się.

Jak i w poprzednim wydaniu audycji, w "Programie obyczajowym" nie zabrakło ciekawej książki. Pozostając w temacie czterech ścian, Anna Popek zaproponowała Słuchaczom bogato ilustrowany leksykon "Do domu!!!", autorstwa profesora Jerzego Bralczyka.

Jerzy Bralczyk "Do domu!!!", wyd. Bosz  (foto: mat. promocyjne) Jerzy Bralczyk "Do domu!!!", wyd. Bosz (foto: mat. promocyjne)

"Do domu!!!" to kolejny po "Jeść!!!" i "W drogę!!!" przewodnik po słowach i ich znaczeniach. Znany i lubiany językoznawca zaprasza do domu na niezwykle pouczający i zarazem dowcipny spacer po pomieszczeniach, okraszony wieloma powiedzonkami i cytatami z klasyki polskiej literatury. Czytelnicy zwiedzą salon, kuchnię i jadalnię, ale też alkowę i buduar, zajrzą do spiżarni i lodówki, ocenią, co jest bardziej wygodne: kanapa, tapczan czy wersalka, będą podziwiać żyrandole i etażerki, a na koniec wyjdą na balkon, a może taras lub werandę – z pewnością jednak nie będą się snuli z kąta w kąt! To wspaniała książka dla wszystkich pasjonatów języka polskiego, którym miłe jest również urządzenie wnętrz.

mat. prasowe/kr

Playlista
Tagi

Playlista