Misia Furtak wystąpiła na żywo w Porcie Kultury!

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 21:00
Michalina Furtak to kobieta wielu talentów. Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, basistka i producentka wystąpiła w kolejnej, czwartej już odsłonie cyklu koncertów online "Port Kultury" Narodowego Centrum Kultury, z którym współpracuje Trójka. 
Misia Furtak w Porcie Kultury
Misia Furtak w Porcie KulturyFoto: Ania Bystrowska/Oko i Ucho

Transmisję występu, który odbył się (bez udziału publiczności) w Warszawie nad Wisłą, w sobotę 27 czerwca od godz. 20.05, można było śledzić na naszej antenie oraz – w formie wideo – na Facebooku stacji i NCK.

Delikatna, poetycka i melancholijna. Swoją historią i życiowymi perypetiami mogłaby obdzielić kilka osób. Poznaliśmy ją, gdy należała do zespołu tres.b, który w latach 2007-2012 nagrał trzy albumy i nagrodzony został Paszportem Polityki i Fryderykiem. Grupa się rozwiązała, ale ona postanowiła uparcie iść dalej – wydała solową "Epkę" (2013) i szybko zgarnęła nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego. Po drodze był muzyczny romans z duetami HV/NOON i Ffrancis. Był też jazz i Osiecka. Bo Misia Furtak to wiecznie poszukująca dziewczyna, która długo nie mogła osiąść w jednym miejscu.

W 2019 roku artystka wróciła w wielkim stylu albumem "Co przyjdzie?", który oczarował fanów i zachwycił krytyków. To właśnie piosenki z tego krążka zdominowały program sobotniego koncertu wokalistki w ramach cyklu "Fort Kultury". Nie zabrakło premierowego utworu "Energia", który miał premierę na początku maja br. – Tekst powstał przed kwarantanną, ale w pandemicznej rzeczywistości zyskał nowe znaczenie. Kiedy pisałam, że "nie można marnować energii na głupie rzeczy", nie przypuszczałam, że te "głupie rzeczy" mogą ocalić nas w czasie pandemii – opowiadała artystka Uli Kaczyńskiej z radiowej Czwórki.

Misia Furtak przyznaje, że początkowo jej sceniczny wizerunek był mocno wystylizowany. Dziś stawia na elegancję, minimalizm i prostotę Misia Furtak podczas występu z tres.b (Foto: mat. promocyjne)

Transmisja wydarzenia, które odbyło się bez udziału publiczności, można było śledzić na antenie Trójki oraz – w formie wideo – na Facebooku stacji i NCK.

Misia Furtak "Co przyjdzie?"  (Foto: mat. promocyjne) Misia Furtak "Co przyjdzie?" (Foto: mat. promocyjne)


Po koncercie z artystką w ramach audycji "Lista osobista" porozmawiał Piotr Metz.

Misia Furtak w Porcie Kultury (Foto: mat. prasowe) Misia Furtak w Porcie Kultury (Foto: mat. prasowe)

***

"Port Kultury" to cykl unikatowych koncertów Narodowego Centrum Kultury i Programu 3 Polskiego Radia transmitowanych w internecie w wersji wideo (na fanpage’u Trójki oraz NCK) i audio (na antenie Programu 3). W ramach projektu na kameralnej scenie na barce do tej pory wystąpili: grupa Tęskno (z kwartetem smyczkowym), Tomek Makowiecki (z utworami ze swojej płyty "Moizm") oraz duet Bisz/Radex. Finał pierwszego cyklu koncertów 4 lipca – nazwisko lub nazwa wykonawcy objęta jest na razie tajemnicą.

(mat. prasowe)

Czytaj także

"Energia" Misi Furtak – prapremiera w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 20:00
– To utwór, który został skończony w czasie tej pandemii. Miałam zamiar go wydać, ale zaczęłam się zastanawiać, czy mogę, bo to piosenka z zupełnie innych czasów, innej rzeczywistości – mówi Misia Furtak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misia Furtak o nowym utworze. "Jest polem do zastanowienia się"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 15:40
- Ta piosenka daje dobry rozpęd i jest też takim miejscem do stawiania pytań, tylko już zupełnie inaczej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Misia Furtak. Czego zapowiedzią jest utwór "Energia"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misia Furtak: wygłupy są dziś jak najbardziej wskazane

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 14:30
"Energia" to nowa piosenka Misi Furtak. - Tekst powstał przed kwarantanną, ale w nowej rzeczywistości zyskał nowe znaczenie. Kiedy pisałam, że "nie można marnować energii na głupie rzeczy", nie przypuszczałam, że te "głupie rzeczy" mogą ocalić nas w czasie pandemii - opowiada artystka.
rozwiń zwiń