X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wrażliwość - błogosławieństwo czy ciężar?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 12:30
- Zdecydowanie trudniej jest wrażliwym chłopcom niż dziewczętom. Chłopcy mają być twardzi - uważa dr Ted Zeff, autor książek i badań dot. osób o wysokiej wrażliwości.
Audio
  • Wrażliwość - błogosławieństwo czy przekleństwo (Przyciasny beret/Trójka)
- Nie możemy zagłuszyć trudnych odczuć bez tłumienia swojego życia uczuciowego jako całości - słyszymy w audycji.
- Nie możemy zagłuszyć trudnych odczuć bez tłumienia swojego życia uczuciowego jako całości - słyszymy w audycji.Foto: Pixabay/iWorksphotography

W "Przyciasnym berecie" rozmawiamy o tym, jak funkcjonować, gdy widzi się głębiej, czuje mocniej i przeżywa bardziej niż inni. - Wysoka wrażliwość to cecha, która występuje u ok. 20 procent ludzi. Dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet - tłumaczy amerykańska psycholog dr Elaine Aron.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której odpowiadamy na pytania, czy wrażliwość może być nadmierna oraz jak radzić sobie z wymaganiami, jakie przed nami stawia. Przedstawiamy też listę pytań, które wato sobie zadać i w ten sposób sprawdzić, czy należymy do grona osób wysoce wrażliwych.

***

Tytuł audycji: Przyciasny beret
Prowadzi: Marcin Gutowski
Gość: Marcin Zych (Ogród Botaniczny Wydział Biologii UW), Leon Ciechanowski (psycholog z Uniwersytetu SWPS), dr Elaine Aron (amerykańska psycholog), Patrycja Załug (coach pewności siebie), Brene Brown (profesor pracy socjalnej, Uniwersytet w Houston), dr Michał Olszanowski (psycholog)

Data emisji: 3.04.2016

Godzina emisji:11.05

fbi/asz


Czytaj także

Trudna sztuka rozmawiania. Jak ją opanować?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2016 13:28
W audycji "Przyciasny beret" pytamy, czym różni się mówienie od rozmawiania. Dlaczego w naszym świecie tak wiele jest słów, a tak mało rozmowy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co nam praca?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 22:14
Kiedy daje pieniądze, kiedy poczucie bezpieczeństwa, a kiedy skrzydła? M.in. o tym rozmawialiśmy w audycji "Przyciasny beret".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wstyd - szczególnie bolesna emocja

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 19:24
- To jedna z najtrudniejszych do zniesienia emocji. Ta przykrość związana ze wstydem to efekt działania tej samej części mózgu, która uczestniczy w bólu fizycznym - mówi dr Tomasz Czub z UAM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokrastynacja. Ciebie też dopadła?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 14:47
- Z badan wynika, że 85 proc. Polaków odkłada na później różne sprawy. Najczęściej unikamy czynności domowych - mówi dziennikarz Trójki Marcin Gutowski, który w swojej audycji przyjrzał się zjawisku prokrastynacji.
rozwiń zwiń