X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Grzędowicz: Fabuła powieści ma swoje przeznaczenie

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 14:30
- "Pan Lodowego Ogrodu" to była długa podróż i już zdążyłem się nią zmęczyć, choć pewnie będę tęsknił do tych bohaterów - mówi Jarosław Grzędowicz o swojej powieści.
Audio

W listopadzie ukazał się czwarty, ostatni, tom powieści "Pan Lodowego Ogrodu" autorstwa Jarosława Grzędowicza. Pisarz kazał czekać na tę historię aż 3 lata, jednak jak mówi, nie próżnował i dla swoich fanów przygotował aż 900 stron o przygodach swoich bohaterów.

"Pan Lodowego Ogrodu" łączy świat zwykły ze światem magicznym, nierealnym. - Rzeczywistość musi inspirować, ponieważ fantastyka to sposób mówienia o realnym świecie za pomocą nierealnego - mówi Jarosław Grzędowicz. - Fantastyka jest rodzajem metafory. Dzięki niej możemy mówić o człowieku, o człowieczeństwie, o tym, co przyniesie przyszłość, o istocie pewnych zjawisk.
Tego typu książki doskonale diagnozują nasz świat, coraz więcej osób sięga po tego typu literaturę.
- Światy kreowane przez fantastykę są bardzo atrakcyjne, egzotyczne. Ta proza daje wszelkie możliwości, jakie podsuwa wyobraźnia - mówi gość Czwórki.

Jarosław Grzędowicz pisząc "Pana Lodowego Ogrodu" nie skorzystał z gotowego już świata fantasy, który znamy z filmów czy gier komputerowych. Swą powieścią zabiera nas do zupełnie innej krainy, nasyconej szczegółami, bogatej, żyjącej. Jak przez 7 lat buduje się świat fantasy (tyle Jarosław Grzędowicz pisał 4 tomy swej powieści), czy autor przywiązał się do swych bohaterów dowiesz się słuchając załączonej audycji "Kontrkultura".

Czwórka objęła "Pana Lodowego Ogrodu" swoim patronatem.

Dowiedz się więcej o książce "Pan Lodowego Ogrodu".

(pj)

Czytaj także

"Pan Lodowego Ogrodu" tom 4. tuż, tuż

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 14:35
6 grudnia do księgarń trafi ostatnia część powieści Jarosława Grzędowicza, która zdobyła wszystkie najważniejsze nagrody w polskiej fantastyce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec historii "Pana Lodowego Ogrodu"?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 16:00
W najbliższej "Stacji Kultura" porozmawiamy z Jarosławem Grzędowiczem o kolejnej części jego powieści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chodzę i myślę, a to jest taka mało spektakularna część pracy pisarza"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 13:00
- Mało który autor rozbija się sportowym samochodem i prowadzi wyjątkowo bujne życie - mówi Jarosław Grzędowicz autor sagi "Pan Lodowego Ogrodu” i dodaje, że rozmowa z pisarzem o jego życiu osobistym może być wyjątkowo nudna.
rozwiń zwiń