Pisarze, którzy przeżyli swoje książki

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 15:20
Czy pisarz musi dostać w twarz, żeby wiarogodnie opisać bójkę? Czy wystarczy wyobraźnia? To pytania, które wracały w rozmowach z kilkoma autorami. Odpowiedzi były różne, szczególnie kiedy chodziło o literaturę fantastyczną. W końcu, nieczęsto doświadczamy na przykład inwazji kosmitów.
Audio
Fragment okładki książki Ciemność płonie
Fragment okładki książki "Ciemność płonie"Foto: mat. prasowe

W audycji usłyszeliśmy opowieści tych twórców, którzy swoje książki najpierw przeżyli. Wyprawiliśmy się do strefy skażenia radioaktywnego, na wojnę i sześć miesięcy życia na katowickim dworcu wśród bezdomnych.

- Najbardziej przerażające było to, że w tych miejscach m.in. pełnych wilgoci spali bezdomni. Jako, że tunele pod peronem czwartym to miejsce w jakiś sposób osłonięte od widoku ludzkiego, jak gdzieś szedłem i coś się poruszyło, coś jęknęło, to naprawdę chwytało to za serce. Nie w znaczeniu emocjonalnie wzruszającym - to było przerażające. Taka zimna dłoń, która ci serce obejmuje - mówił o swoim doświadczeniu z katowickiego dworca Jakub Ćwiek, autor książki "Ciemnośc płonie".

Po północy, na pograniczu między światem realnym i wymyślonym, spotkali się z nami: Krzysztof Haladyn, Magdalena Kozak oraz Jakub Ćwiek. Podzielili się swoimi opowieściami. Jakimi? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Autor: Wioletta Myszkowska
Goście: Krzysztof Haladyn (autor książki "Na skraju strefy"), Magdalena Kozak (autorka książki "Łzy diabła"), Jakub Ćwiek (autor książki "Ciemność płonie")
Data emisji: 31.07.2017  
Godzina emisji: 00.05

czaj/ml

Czytaj także

Świat, w którym człowiek nie jest mile widzianym gościem

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 22:23
- Będziecie ścigani, zastraszani i mogą wam się przydarzyć naprawdę straszne rzeczy, ponieważ jesteście ludźmi - opowiada autorka "Dziecka Odyna" Siri Pettersen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smoki w prawie wiktoriańskiej Anglii

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 15:40
Lady Trent mierzy się z typowymi dla XIX-wiecznej damy problemami - poszukiwaniem męża, gorsetami, robótkami ręcznymi. Jednak w jej życiu jest jeszcze jedno wyzwanie, któremu postanowiła stawić czoła.
rozwiń zwiń