"Wyspa", czyli życie w separacji od świata

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 14:00
Pewnego dnia Islandia, unawana za jeden z najlepiej poukładanych krajów, niespodziewanie traci kontakt z resztą świata. Odseparowana wyspa staje się więzieniem dla tych, którzy na niej przebywają. Chaos zaczyna wkradać się w życie ludzi, którzy walczą o to, by normalnie funkcjonować.
Audio
  • Izolacja Islandii, czyli "Wyspa" Sigríður Hagalín Björnsdóttir (Przewodnik fantastyczny/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Kristina Ponomareva/Shutterstock.com

Okładka książki "Wyspa" Sigríður Hagalín Björnsdóttir/mat. prasowe/Wydawnictwo Literackie Okładka książki "Wyspa" Sigríður Hagalín Björnsdóttir/mat. prasowe/Wydawnictwo Literackie

Taki przerażający, ale teoretycznie możliwy scenariusz stworzyła na potrzeby swojej książki "Wyspa" islandzka dziennikarka Sigríður Hagalín Björnsdóttir. – Dla człowieka mieszkającego na wyspie strach przed izolacją jest czymś zasadniczym. My, Islandczycy, tkwimy na kawałku lądu pośrodku oceanu. Jesteśmy uzależnieni od komunikacji ze światem zewnętrznym. Byłam zaskoczona, jak niewiele nici komunikacyjnych nas z nim łączy, ledwie kilka kabli – opowiada pisarka.

Jakie zagrożenia czyhają na mieszkańców Islandii w obliczu katastrofy? Jak zmieni ona samych ludzi? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Prowadzi: Wioletta Myszkowska
Gość: Sigríður Hagalín Björnsdóttir (autorka książki "Wyspa")
Data emisji: 12.02.2018
Godzina emisji: 10.16

ml/mk

Czytaj także

"Niksy". Rzecz o duchach dawnej Skandynawii

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 11:00
Nathan Hill jest młodym pisarzem, którego debiutancka powieść "Niksy" zdobyła zarówno liczne nagrody, jak i rzesze fanów. O swojej książce rozmawiał z Katarzyną Borowiecką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zakon Krańca Świata", czyli międzywymiarowy koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 14:00
Lars Bergerson jest Grabieżcą. Podróżuje między wymiarami i zdobywa w nich technologie, które mogą pomóc światu zniszczonemu przez apokalipsę. Jest to zajęcie skrajnie niebezpieczne i trudne, ale prawdziwe wyzwanie dopiero przed nim...
rozwiń zwiń