Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 16:30
- My jako rodzice boimy się, że porwie nas gniew, który jest w dziecku. Dlatego też próbujemy go od razu przerwać, ale nie możemy przecież zatrzymać tego, co dzieje się w środku dziecka - powiedziała terapeutka Eline Snel.
Audio
  • Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami dziecka? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Rozmawiamy o tym, jak rodzice mogą wyciszyć emocje dziecka
Rozmawiamy o tym, jak rodzice mogą wyciszyć emocje dzieckaFoto: Glow Images/East News

Tym razem w "Godzinie wychowawczej" skupiliśmy się na trudnych, dziecięcych emocjach, które często wyprowadzają rodziców z równowagi. Katarzyna Pruchnicka i jej goście opowiadali o dwóch metodach radzenia sobie z nimi.

Gościem specjalnym audycji była holenderska terapeutka Eline Snel. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zawodowemu oraz osobistemu udało jej się opracować metodę relaksacji dla dzieci. Ćwiczenia Eline Snel stosowane są od lat w szkołach podstawowych w Holandii oraz w Belgii i podbiły już setki dziecięcych i dorosłych serc. Holenderski rząd postanowił zafundować udział w warsztatach wszystkim chętnym nauczycielom. Na czym więc polega wyjątkowość programu Eline Snel? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Eline Snel (holenderska terapeutka), Natalia Fedan (psycholog)
Data emisji: 28.11.2016
Godzina emisji: 15.08

fbi/gs

Czytaj także

Fińskie szkoły wzorem do naśladowania?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 17:00
Fiński system edukacji w wielu krajach stawia się za wzór. - On bardzo koncentruje się na uczniu, jest wolnościowy i demokratyczny, wspierający i pozbawiony ocen. Zawód nauczyciela jest tam jednym z najbardziej prestiżowych - mówi na początku audycji Katarzyna Pruchnicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jasne i ciemne strony rodzicielstwa

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 16:15
- W ostatnich latach bardzo zmienił się sposób wychowania dzieci - mówiła Isabelle Filliozat, wybitna francuska psycholożka i psychoterapeutka, która od lat pomaga rodzicom dogadać się ze swoimi dziećmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Częste chorowanie dzieci to naturalny proces"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 16:28
- Dziecko do piątego roku życia choruje prawie wyłącznie na zakażenia wirusowe, one nie wymagają leczenia antybiotykami - mówiła w Trójce dr Ewa Bernatowska, kierowniczka Kliniki Immunologii w Centrum Zdrowia Dziecka.
rozwiń zwiń