X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Siedem prostych nawyków, które zmieniają życie

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 16:02
- Siedem nawyków skutecznego działania jest trochę, jak oprogramowanie do szczęśliwego życia. Nie jest to łatwa recepta, ale im wcześniej wprowadzamy nawyki w życie, tym lepiej - mówi edukatorka, Magdalena Niemczuk-Kobosko.
Audio
  • O siedmiu nawykach, które mogą odmienić życiu, dopingowaniu, które nie wszystkim służy i internecie w edukacji (Godzina Wychowawcza/ Trójka)
Siedem nawyków można wprowadzać w każdym wieku i im wcześniej nauczymy się myśleć inaczej o organizacji naszego czasu i wybieraniu tego, co najważniejsze, tym lepiej
Siedem nawyków można wprowadzać w każdym wieku i im wcześniej nauczymy się myśleć inaczej o organizacji naszego czasu i wybieraniu tego, co najważniejsze, tym lepiejFoto: YAKOBCHUK VIACHESLAV/Shutterstock

Stephen R. Covey napisał podręcznik z dość prostymi zasadami, których wprowadzenie w życie może znacząco je odmienić. Siedem nawyków skutecznego działania nie są niczym nowym, jednak zwykle, pomimo tego, że wiemy, jak postępować, to tego nie robimy. Pierwszy z nich poleca, by być proaktywnym, czyli brać stery życia w swoje ręce wraz ze wszystkimi, nie tylko dobrymi, konsekwencjami. - Nawyki, jak mięśnie możemy ćwiczyć i staramy się pokazywać, że są one rodzajem mentalnej siłowni. Przekazujemy również techniki, dzięki którym można je wprowadzić w życie - opowiada trenerka, Magdalena Niemczuk-Kobosko.

Zaczynaj z wizją końca i rób najpierw to, co najważniejsze, to kolejne z przykazań programu skutecznego działania. Gość Trójki dodaje, że warto przy okazji przypomnieć powiedzenie "powiedz mi jak spędzasz dzień, a powiem ci jak spędzasz życie". Priorytetyzacja życiowych zadań i nieustanne zastanawianie się, co jest dla nas ważne to istota przemiany myślenia. W audycji mówimy, jak rozpocząć proces zmieniania się "między uszami", co oznacza "ostrzenie piły" i jak spojrzeć na siebie z boku, by zacząć wprowadzanie tych siedmiu nawyków w życie. Jak to przełożyć na edukację?

W programie mówimy też o dopingu, który może wyrządzić krzywdę i wyjaśniamy, czym jest otwarta edukacja.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Magdalena Niemczuk-Kobosko (trenerka, tutorka, nauczycielka, edukatorka, FC EDU), Katarzyna Górkiewicz (Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Szkoła z Klasą)
Data emisji:
27.03.2017
Godzina emisji: 15.07

sm/mp

Czytaj także

Bajeczny świat, którego nie ma, czyli reklamy a dzieci

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 00:11
- Rola wychowawcza rodzica ważna jest na każdym etapie rozwoju. Wchłanianie komunikatów z telewizora czy internetu, bez odpowiedniego komentarza, może wypaczyć wyobraźnię - mówi dr Anna Pycka z Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyskryminacja rówieśnicza - reaguj nim będzie za późno

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 17:53
- Kiedyś było tak, że formą dyskryminacji były wyzwiska, a teraz często przybiera to formę nagonki na portalach społecznościowych, gdzie dziecko jest szczute przez swoich rówieśników - Aleksandra Ejsmont z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Eskimosi ogrzewają swoje dzieci? Inaczej o rodzicielstwie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 01:56
- Ta książka to opowieść o tym, jak rodzice próbują na różne sposoby przygotować dzieci do życia w dorosłym świecie - mówi o książce Mei-Ling Hopgood Anna Zdrojewska z wydawnictwa Mamania.
rozwiń zwiń