X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego czasem potrzebujemy odpocząć bez dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 23:59
Dlaczego czasem czujemy konieczność odpoczynku bez naszych pociech? Czy powodem jest brak umiejętności odpoczywania wspólnie?
Audio
  • Czy rodzice potrzebują odpoczynku od dzieci? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Andrey_Popov

– W pierwszej kolejności, wydaje mi się, że jest to potrzeba odpoczynku od bycia potrzebnym. Nie chcemy być wciąż potrzebni naszemu dziecku, jako towarzysz zabawy, osoba ogarniająca rzeczywistość, sprzątająca, czy gotująca. To, co zmieniło się w naszej współczesności, to fakt, że nam, rodzicom wydaje się, że jesteśmy bardziej potrzebni dzieciom, niż w przeszłości. Rodzicom często wydaje się, że muszą wszystko robić wokół swojego dziecka, podczas gdy ono poradzi sobie często świetnie samo. Część rzeczy, w które się angażujemy, mogłaby zaistnieć sama. Z drugiej strony, często sami produkujemy sobie potomstwo wysokich potrzeb – mówi psycholog Jarek Żyliński.

Czy wychowanie podmiotowe szkodzi dzieciom? Jakie błędy popełniają nagminnie współcześni rodzice? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania audycji, w którym również omawiamy z terapeutką Dorotą Mintą niezwykle trudny, ale jednocześnie ważny temat samookaleczania się dzieci.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Jarek Żyliński (psycholog dziecięcy), Dorota Minta (terapeutka)
Data emisji: 19.08.2019
Godzina emisji: 23.08

ml


Czytaj także

Jakie zagrożenia czekają na dzieci w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 12:00
Niemal każdy z nas ma w domu komputer z dostępem do internetu. Korzystają z tego także nasze dzieci. Czy jednak mamy pełną wiedzę na temat treści, które nasze pociechy przeglądają w sieci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internet to nie samo zło

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 00:00
Coraz częściej spotykamy się z opinią, że dzieci powinny korzystać z internetu pod nadzorem osób starszych, a to ze względu na łatwy dostęp do treści nieodpowiednich dla najmłodszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak chronić dzieci przed hejtem w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 00:00
W poniedziałkowej "Godzinie wychowawczej" poruszyliśmy dwa bardzo ważne tematy. Obydwa łączą się z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku.
rozwiń zwiń