X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy sieć 5G stanowi zagrożenie dla zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 07:45
– Niektórzy ludzie myślą i straszą innych, że 5G wpędzi nas do grobu. Nie wiem, dlaczego akurat ona, a nie wcześniejsze 3G czy 4G – mówi dr Tomasz Rożek.
Audio
  • Czy sieci 5G mogą zagrozić zdrowiu i życiu? (Pytania z kosmosu/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

– 5G to nowy standard sieci komórkowej. W zasadzie nigdzie jeszcze nie działa, w sensie komercyjnym, ale próby w różnych miejscach są przeprowadzane. Owe testy zawsze wywoływały ogromne emocje, bo z jakiegoś powodu ludzie myślą, że 5G jest niebezpieczne. Jest nam ono potrzebne, bo mamy za dużo urządzeń, które korzystają z sieci. Wygląda to trochę tak, jakbyśmy zbudowali miasto i zrobili w nim za wąskie drogi. Nie wchodząc jednak w szczegóły, nie ma powodu, by się martwić np. ewentualnym promieniowaniem wynikającym z zastosowania tej technologii – wyjaśnia ekspert radiowej Trójki.

Dlaczego promenowanie telefonii komórkowej, niezależnie od standardu, nie jest niebezpieczne dla człowieka? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Pytania z kosmosu
Autorzy: Tomasz RożekMarcin Łukawski 
Data emisji: 15.04.2019
Godzina emisji: 7.17

ml/mk

Czytaj także

Dlaczego Uran wiruje na boku?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 07:45
– Jak obserwuje się różne ciała niebieskie, to można z nich wyciągnąć bardzo dużo wniosków, chociażby o przeszłości danego obiektu – zaznaczył na początku audycji dr Tomasz Rożek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie na Księżycu?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 07:45
Słuchacz radiowej Trójki chciał dowiedzieć się od dr. Tomasza Rożka, czy gdyby na Księżycu była atmosfera, to możliwe byłoby tam życie? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego galaretka nie tężeje, gdy w środku znajduje się kiwi?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 07:45
– To nie tylko te owoce tak mają. Tak samo dzieje się, gdy umieścimy w galaretce ananasa czy mango – zaznacza na początku dr Tomasz Rożek. 
rozwiń zwiń