X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z córką i plecakiem w podróży przez Amerykę Łacińską

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 11:20
- Cały czas patrzę na swoją podróż jak na włóczęgę - mówi Joanna Nowak, która od ponad dwóch lat z córką Gają i plecakiem podróżuje przez Amerykę Łacińską.
Audio
  • Z córką i plecakiem w podróży przez Amerykę Łacińską (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Joanna Nowak i Gaja w podróży
Joanna Nowak i Gaja w podróżyFoto: Sara Lopez

Poruszają się różnymi środkami transportu. To, co przydarza im się w trasie, przeczytać można na blogu "Somos Dos", który nieprzypadkowo został Blogiem Roku 2015. O swoich przygodach opowiedziała w rozmowie z Pawłem Drozdem.

W audycji również przyjrzeliśmy się jednej z wielu grup etnicznych Nepalu, która jest bodaj najbardziej znaną, przynajmniej himalaistom. Kilka tysięcy Szerpów od kilku dziesięcioleci dba o to, by himalajskie szczyty były dostępne dla śmiałków z zagranicy. Poprawiają liny, gotują, niosą bagaże, służą pomocą i wsparciem. Jak wygląda ich życie w Nepalu? O tym mówiła Katarzyna Witkowska ze Sky Tatra Team.

Wizytę w Azji poszerzyliśmy o rosyjską Czukocję. Maciej Cuske, autor filmów dokumentalnych, opowiedział o powstającym dokumencie poświęconym Czukczom, którzy zawieszeni są pomiędzy tym co było, a tym co jest i nie zawsze znajdują wyjście z tej sytuacji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Data emisji: 10.08.2016
Godzina emisji: 0.05

pd/mk

Czytaj także

Piotr Strzeżysz: rowerem przez świat

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 14:43
Nie potrafi stać w miejscu, zimą przemierzył na rowerze Himalaje, był uczestnikiem wyprawy Afryka Nowaka, teraz znów jest w trasie - w maju 2014 roku wyruszył z Alaski, za cel obrał sobie Ziemię Ognistą. Ma tam dotrzeć za trzy tygodnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kozok - siły natury i Ameryka Południowa

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 15:00
- Pod koniec byłem już zupełnie bez jedzenia. Wtedy przekonałem się, czym jest głód. Nie chciałbym tego powtarzać - mówi Michał Kozok, który w 300 dni zrealizował podróż swoich marzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Szlak Himalajski. Relacja z podróży Joanny i Bartka

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2015 11:40
Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski wędrują Wielkim Szlakiem Himalajskim. Długość trasy to 1700 km. Joasia i "Malina" pokonują kolejne etapy trasy, która do łatwych nie należy, o czym można się przekonać, oglądając niesamowite zdjęcia z wyprawy.
rozwiń zwiń