Rekolektyw szuka korzeni polskiego hejtu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 17:25
Na rynku ukazał się zbiór reportaży "Obrażenia. Pobici z Polską" autorów skupionych w Stowarzyszeniu Reporterów Rekolektyw. O działalności grupy oraz nowej książce opowiedziała w Trójce Agnieszka Wójcińska.
Audio
  • Rekolektyw szuka korzeni polskiego hejtu (Książki na wakacje/Trójka)
Jeden z tekstów zawartych w zbiorze Obrażenia. Pobici z Polską jest reportażem internetowym. - To ciekawy i mam nadzieję, że udany eksperyment, który pokazuje zachowania ludzi udzielających się na forum przeciw islamowi - mówi Agnieszka Wójcińska
Jeden z tekstów zawartych w zbiorze "Obrażenia. Pobici z Polską" jest "reportażem internetowym". - To ciekawy i mam nadzieję, że udany eksperyment, który pokazuje zachowania ludzi udzielających się na forum przeciw islamowi - mówi Agnieszka WójcińskaFoto: Pixabay/tigerlily713

Stowarzyszenie Reporterów Rekolektyw działa od 2014 roku, zrzesza dziewięcioro polskich autorów młodego i średniego pokolenia (urodzeni w latach 1976 - 1990). W ubiegłym roku wydali antologię reportaży "Mur. Dwanaście kawałków o Berlinie", będącą próba spojrzenia na stolicę Niemiec ćwierć wieku po upadku muru. W maju na rynku ukazał się kolejny zbiór - "Obrażenia. Pobici z Polską", w którym autorzy starali się - jak podkreślają - "odnaleźć korzenie polskiego hejtu i przeanalizować przyczyny narodowej niechęci do Innego".

Jak wyglądała ich praca? Kto należy do kolektywu? Co oznacza, że jego członkowie tęsknią za dziennikarstwem w starym stylu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Książka na lato
Prowadził: Michał Nogaś
Gość: Agnieszka Wójcińska (Stowarzyszenie Reporterów Rekolektyw)
Data emisji: 6.07.2016
Godzina emisji: 10.15

mat. prasowe/mk/ei

Czytaj także

Pisarz, który najbardziej boi się starości

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 14:54
- Seria książek "Metro" powstała z doświadczenia długich godzin spędzonych w wagonach moskiewskiego metra - mówi Wioletcie Myszkowskiej autor powieści Dmitrij Głuchowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sto tysięcy listów autorki Muminków

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 14:31
Spotkania w nowym cyklu audycji "Książka na lato" Michał Nogaś zaczął od "Listów" Tove Jansson.
rozwiń zwiń