X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rośnie świadomość firm ws. ochrony danych

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 19:21
- Sytuacja zmienia się na lepsze. Prowadzimy badanie trzeci rok i widzimy trend wzrostowy. Badanie wskazuje, że jesteśmy mniej więcej w połowie drogi jeśli chodzi o budowę świadomości i kreowanie zasad, które powinny być w w organizacjach wdrożone i ich monitoring - mówią autorzy raportu o tym, jak przedsiębiorcy chronią informacje i dane osobowe.
Audio
  • Rośnie świadomość firm ws. ochrony danych (Bardzo ważny projekt/Trójka)
Rośnie świadomość firm ws. ochrony danych
Foto: Glow Images/East News

O raporcie ws. ochrony informacji i danych osobowych przez przedsiębiorstwa mówili w audycji "Bardzo ważny projekt" Marek Bugała - dyrektor handlowy firmy "Iron Mountain", która zleciła przeprowadzenie badania na ten temat oraz Tomasz Bejm - partner w Kanclerii BWC, która wykonała badania. 
Ich zdaniem sytuacja zmienia się na lepsze, jednak brakuje wiedzy o tym,  jak wykonywać pewne działania. Wiedza jest potrzeba w trzech podstawowych elementach. Chodzi o myślenie strategiczne, że takie problemy mogą  w ogóle pojawić się w firmach. Także o tym, jak wyedukować ludzi do spotkania z takimi problemami oraz technologię i możliwości techniczne ochrony danych.
Raport badał zachowania rynku europejskiego dla małych i średnich firm. Mówi o tym, że trzeba przygotować się do ochrony informacji, nie tylko danych osobowych, ale również informacji gospodarczej, technologicznej. Zdaniem autorów raportu najlepszą metodą podniesienia poziomu ochrony jest edukacja własnych pracowników.

(mp)

Czytaj także

Kradzież tożsamości. Jak nie dać się oszukać?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 16:34
Wojciech Rafał Wiewiórowski (GIODO) mówił w radiowej Jedynce, że coraz więcej Polaków pada ofiarą kradzieży tożsamości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dane osobowe: wszyscy o nas wszystko wiedzą?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 06:04
- Nie wiadomo kto, kiedy i po co zbiera informacje na nasz temat. Trochę to wszystko zaczyna wołać o ingerencję państwa i regulacje, które ochronią obywatela - wyjaśnia dr Paweł Litwiński, specjalista prawa danych osobowych. Czy wartość naszych danych da się wyliczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Infolinia - nagrywać czy nie nagrywać?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 07:30
Oto jest pytanie, z jakim do audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" zwrócił się słuchacz radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń