X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lepiej późno niż wcale. RPP zapowiada serię cięć

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 11:29
Niższe stopy procentowe mają poprawić sytuację na rynku pracy i ulżyć kredytobiorcom. Środowa decyzja to dopiero początek, skala cięć może być duża.
Audio
Lepiej późno niż wcale. RPP zapowiada serię cięć
Foto: SXC

W środę Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję o obniżeniu stóp procentowych o 25 punktów bazowych do 4,5 proc.. tym samym wróciły one do poziomu z kwietnia tego roku. Lepiej późno niż wcale, tak rynek komentował to wydarzenie. – Jest to pierwsza decyzja z cyklu obniżek stóp procentowych – mówi Jarosław Janecki, główny ekonomista Societe Generale.

Kontrakty FRA, które pokazują przewidywania inwestorów co do kolejnych ruchów Rady Polityki Pieniężnej, sugerują że obniżka może w całości wynosić cały punkt procentowy. – Dalsze cięcia były mocne sugerowane przez przedstawicieli RPP – mówi ekonomista.

Decyzja ma ulżyć osobom, które spłacają kredyt w naszej walucie. Jednak pogarsza to sytuację osób spłacających swoje zobowiązania w dewizach, gdyż cięcie stóp osłabia naszą walutę.

Więcej o motywacjach RPP oraz o tym, jak wynegocjować lepsze warunki w czasie rozmowy kwalifikacyjnej dowiesz się słuchając pełnej audycji "Bardzo Ważny Projekt".

Czytaj także

Banki nie czekają na decyzję RPP

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 15:24
Instytucje finansowe, oczekując, że Rada Polityki Pieniężnej przejdzie od słów do czynów, zaczynają obniżać odsetki od depozytów. Pole do cięć jest duże skoro trzymiesięczny WIBOR od lipcowego szczytu spadł już o 0,43 p.p.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raty kredytów hipotecznych pójdą w dół

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 13:21
RPP obniżyła stopy procentowe o 25 punktów bazowych. To dobra wiadomość dla kredytobiorców, bo wszystko wskazuje na to, że to początek cyklu obniżek, co wpłynie na oszczędności w portfelach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stopy procentowe w dół, giełda w górę?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 13:55
Schemat, wskazujący że łagodzenie polityki pieniężnej powoduje hossę na giełdzie, sprawdza się niemal zawsze. Nie ma powodu sądzić, by tym razem było inaczej. Na wiele trudno jednak liczyć.
rozwiń zwiń