X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy misja Jana Karskiego nie została dokończona?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 18:50
Na to pytanie staraliśmy się odpowiedzieć w "Historiach jak z książki". Towarzyszył nam Waldemar Piasecki - biograf i przyjaciel emisariusza.
Audio
  • Czy misja Jana Karskiego nie została dokończona? (Historie jak z książki/Trójka)
Jan Karski
Jan KarskiFoto: Muzeum Historii Polski/mat. prasowe

Spod jego pióra wyszła trzytomowa biografia "Jan Karski. Jedno życie. Kompletna opowieść" (dwa tomy już się ukazały, trzeci czeka na publikację). Jak przekonuje wydawca, "życie Jana Karskiego po raz pierwszy zostało tak wspaniale opowiedziane, z fascynującymi detalami i wydarzeniami dotąd nieopisywanymi, a często wręcz nieznanymi".

- Miałem to szczęście, że byłem przyjacielem Jana Karskiego, przykładałem rękę do jego życia publicznego, także współpracowałem z nim - mówił gość Marka Stremeckiego, który w Trójce odpowiedział między innymi na pytanie, dlaczego - jako student - postanowił zainteresować się postacią Jana Karskiego, w jaki sposób do niego dotarł i przekonał go do siebie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której także:

  • zaprosiliśmy na wystawę do gdańskiego Muzeum Narodowego - po to, by przyjrzeć się autochromom, czyli pierwszym barwnym fotografiom;
  • prof. Michał Kopczyński, tym razem nietypowo, poświęcił swój felieton tematyce sportowej - przybliżył historię słynnego Tour de France;
  • w cyklu "Koryfeusze" sylwetka Mariana Raciborskiego.

***

Tytuł audycji: Historie jak z książki
Prowadzi: Marek Stremecki
Data emisji: 16.07.2017 
Godzina emisji: 12.08

mk

Czytaj także

Jerzy Główczewski - jedyny taki pilot myśliwca

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 14:50
Podczas II wojny światowej walczył na dwóch frontach: w Brygadzie Karpackiej w Afryce i Polskich Siłach Powietrznych na froncie zachodnim, jako pilot myśliwca w Dywizjonie 308. Jednak to okres powojenny Jerzy Główczewski uznaje za najciekawszy w swoim życiu.
rozwiń zwiń