X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koniec roku, czyli czas podsumowań

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2017 12:30
Ostatnia audycja w roku skłania do podsumowań. Marek Stremecki wraz z prof. Michałem Kopczyńskim przyglądali się interesującym pozycjom, które pojawiły się na rynku literackim w 2017 roku.
Audio
  • Koniec roku, czyli czas podsumowań (Historie jak z książki/Trójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: FabrikaSimf/Shutterstock.com

Patroni roku 2017 ustanowieni przez polski Sejm i Senat to między innymi: Joseph Conrad, marszałek Józef Piłsudski, Adam Chmielowski, błogosławiony Honorat Koźmiński oraz Tadeusz Kościuszko. – To postaci z bardzo różnych porządków i wszystkie łączą się w pewien sposób w osobie Kościuszki. Stał się on legendą niemal od razu po śmierci, nie tylko w Polsce – to również bohater białoruski. Nie widzę powodów, żeby się nim nie dzielić – komentował prof. Kopczyński.

Rok 2017 obfitował również w ciekawe premiery literackie. Najważniejsze z nich, takie jak pamiętniki wydawane na stulecie niepodległości przez Muzeum Historii Polski, zostały przypomniane w trakcie audycji.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Historie jak z książki
Prowadzi: Marek Stremecki
Gość: prof. Michał Kopczyński (historyk)
Data emisji: 25.12.2017 
Godzina emisji: 23.04

ml/kd//gs

Czytaj także

Świąteczne spotkanie z Leszkiem Długoszem

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2017 12:00
"Śpieszmy się" – to nawiązanie do jednego z najbardziej znanych wierszy ks. Jana Twardowskiego. To także piosenka z najnowszej płyty Leszka Długosza oraz tytuł specjalnej, świątecznej audycji Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd wzięła się siła literatury Josepha Conrada?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2017 19:00
Tym razem Dariusz Rosiak i jego goście pochylili się nad źródłem fenomenu twórczości Josepha Conrada. Warto się zastanowić nad tym, jak młody chłopak z Berdyczowa, który nie ukończył nawet szkoły średniej, stał się jednym z najwybitniejszych pisarzy anglojęzycznych?
rozwiń zwiń