Wielka polityka Franklina D. Roosevelta

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 23:00
Gościem Marka Stremeckiego był Piotr Zaremba, autor książki "Demokracja na krawędzi. Ameryka Franklina Delano Roosevelta".
Audio
  • Jak wyglądała Ameryka w czasach Franklina D. Roosevelta? (Historie jak z książki/Trójka)
Franklin Delano Roosevelt
Franklin Delano RooseveltFoto: NAC

"Demokracja na krawędzi. Ameryka Franklina Delano Roosevelta" "Demokracja na krawędzi. Ameryka Franklina Delano Roosevelta"

Książka jest kolejnym wydawnictwem cyklu o politycznej historii USA XX wieku. Prezentowana część jest poświęcona prezydenturze Franklina Delano Roosevelta, który jako jedyny prezydent Stanów Zjednoczonych pełnił ten urząd więcej niż dwie kadencje. Rozpoczyna się w momencie wielkiego kryzysu, który doprowadził do odsunięcia Partii Republikańskiej od władzy po 12 latach rządzenia, a kończy tuż przed zakończeniem II wojny światowej.

To okres bardzo burzliwy i ciekawy, gdyż Roosevelt nie tylko ożywił amerykańską gospodarkę po kilku latach beznadziei, ale także zmienił nawyki Amerykanów w kierunku większej wspólnotowości.

Jak pisze autor, Franklin Delano Roosevelt nie prowadził tylko polityki bezbłędnej, ale była ona też cyniczna, momentami ślepa, ale to właśnie on zaczął realizować aspiracje Ameryki do bycia mocarstwem

W audycji ponadto:

  • Felieton prof. Kopczyńskiego o śmieciach
  • Gabriela Sierocińska-Dec poleca książkę dla dzieci autorstwa Szymona Sławińskiego
  • Publicystyka Józefa Piłsudskiego

***

Tytuł audycji: Historie jak z książki
Prowadzi: Marek Stremecki
Gość: Piotr Zaremba (historyk, dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i krytyk teatralny, autor książki "Demokracja na krawędzi. Ameryka Franklina Delano Roosevelta")
Data emisji: 18.12.2018 
Godzina emisji: 22.06

mat. prasowe

Czytaj także

Kolejna edycja Targów Książki Historycznej przez nami

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 23:00
Gościem Marka Stremeckiego był Waldemar Michalski, dyrektor Targów Książki Historycznej, które w tym roku odbędą się już po raz 27. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość i historia prosto z Syberii

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 23:14
Gościem Marka Stremeckiego była Maja Wolny, która opowiedziała o swojej ostatniej książce "Powrót z Północy". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przebiegało Powstanie Wielkopolskie?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 23:11
Przed nami setna rocznica Powstania Wielkopolskiego. Gościem audycji był prof. Olaf Bergman, który opowiadał o tym wydarzeniu. 
rozwiń zwiń