Program "Mosty" we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 13:25
Twórcy Programu "Mosty" wychodzą z założenia, że opowieść o Wrocławiu jako mieście wraz z jego skomplikowaną tkanką urbanistyczną i tożsamościową to przede wszystkim opowieść o dwunastu wyspach połączonych 112 mostami (220, jeśli liczyć wszystkie rodzaje kładek i mniejszych mostków).
Audio
  • Program "Mosty" we Wrocławiu (Unia kultury/Trójka)
Fragment plakatu Programu Mosty
Fragment plakatu Programu "Mosty"Foto: mat.promocyjne

Artystyczną opiekę nad projektem sprawuje kurator ESK ds. perfomance - Chris Baldwin, a celem "Mostów" jest znalezienie ciekawej historii, która będzie inspiracją do przejęcia i zaadoptowania wrocławskiego mostu przez grupy młodych ludzi i stworzenie kulturalno-artystycznego wydarzenia, które zostanie zrealizowane na wybranym moście w czerwcu 2015 roku.

Realizacja projektu zbiegnie się z momentem ogłoszenia całościowego programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Nabór do projektu rozpoczął się 12 czerwca 2014 potrwa do 15 października 2014.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji przygotowanej przez Jana Niebudka.

"Unia kultury" powstaje w ramach cyklu Euranet Plus. Można go słuchać w piątki o godzinie 9.45.

(mat.prasowe, mp/mk)

Czytaj także

19 mln zł z Unii Europejskiej na rewitalizację teatru Warlikowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 10:56
Mieszczący się w dawnej bazie śmieciarek Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego zaczyna remont siedziby. Powstaną tam: wielofunkcyjna sala teatralna, księgarnia, kawiarnia, ale też przestrzeń do wypoczynku i rekreacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejska kultura pod znakiem filmu i muzyki

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 16:40
Działy kulturalne europejskiej prasy najwięcej uwagi poświęcają rozpoczętemu w tym tygodniu festiwalowi filmowemu w Wenecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy na Europejskich Portach Literackich w Rydze

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 10:33
Jacek Dehnel, Roman Honet i Ryszard Krynicki to pisarze, którzy już w ten weekend znajdą się w Rydze, Europejskiej Stolicy Kultury 2014.
rozwiń zwiń