Światowe Dni Muzyki startują we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 13:13
Za dwa lata Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury. Już teraz odbywa się tam znacznie więcej imprez o ponadregionalnej randze - opowiada Jan Niebudek w audycji "Unia Kultury".
Audio
  • Światowe Dni Muzyki startują we Wrocławiu (Unia kultury/Trójka)
Fragment plakatu reklamującego World Music Days 2014
Fragment plakatu reklamującego World Music Days 2014 Foto: mat. prasowe

W piątek (3 października) startują Światowe Dni Muzyki. Ta organizowana od niemal wieku impreza gościła już raz w Polsce, na początku lat 90. odbyła się w Warszawie. Tym razem we Wrocławiu pojawią się m.in. Krzysztof Penderecki czy John Paul Jones - niegdyś basista Led Zeppelin, który wystąpi z norweską grupą Supersilent. Będzie też można usłyszeć Peaches - Kanadyjkę mieszkającą w Berlinie.

Dobra wiadomość dla wrocławian jest taka, że doskonałe brzmienia można chłonąć podczas Światowych Dni Muzyki nie tylko po wykupieniu biletu na zamknięte koncerty, ale i w przestrzeni miejskiej - na ogólnodostępnych placach i w parkach.

Ranga i zasięg imprezy mogą z pewnością świadczyć o tym, że władze miasta traktują Światowe Dni Muzyki jako próbę generalną przed ważnymi wydarzeniami, które odbędą się we Wrocławiu w 2016 roku.

Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie www.worldmusicdays2014.pl

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji przygotowanej przez Jana Niebudka.

"Unia kultury" powstaje w ramach cyklu Euranet Plus. Można go słuchać w piątki o godzinie 9.45.

(fbi/mk)

Czytaj także

Kultura to łącznik europejskich narodów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 12:39
Co łączy Europejczyków. Jak postrzegają siebie i swoich sąsiadów? Co sprawia, że czują się Europejczykami? Odpowiedzi na te m.in. pytania szukał Instytut Goethego w internetowej ankiecie poświęconej europejskiej kulturze. Dostępna była ona przez 8 tygodni, w tym czasie wypełniło ją ponad 22 tys. osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie korzyści daje nam program Kreatywna Europa?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 10:35
Kreatywna Europa to program Komisji Europejskiej. Z jego budżetu finansowane jest wiele przedsięwzięć kulturalnych w całej UE. Zwłaszcza tych, których zasięg tematyczny i oddziaływanie wykraczają poza granice poszczególnych państw członkowskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

19 mln zł z Unii Europejskiej na rewitalizację teatru Warlikowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 10:56
Mieszczący się w dawnej bazie śmieciarek Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego zaczyna remont siedziby. Powstaną tam: wielofunkcyjna sala teatralna, księgarnia, kawiarnia, ale też przestrzeń do wypoczynku i rekreacji.
rozwiń zwiń