Co wybiorą Grecy? Dżumę czy cholerę?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 11:41
Prasa w Luksemburgu, jak media w całej Europie, zajmuje się kłopotami Grecji. Główne dzienniki piszą o "greckiej katastrofie" i wyborze miedzy dżumą a cholerą, który wkrótce czeka obywateli zadłużonego państwa.
Audio
  • Co wybiorą Grecy? Dżumę czy cholerę? (Europejski przegląd prasy/Trójka)
W Atenach trwają demonstracje przed zaplanowanym na 5 lipca referendum
W Atenach trwają demonstracje przed zaplanowanym na 5 lipca referendumFoto: PAP/EPA/ORESTIS PANAGIOTOU

- Grecja, kupując czas, nie zmieni stanu kasy państwowej, która jest pusta, a władze w Atenach nie znajdą 1,5 mld euro na spłatę długu wobec MFW - relacjonuje Łukasz Walewski. - Grecka katastrofa trwa, a najważniejsi politycy europejscy przekonują Greków do głosowania na "tak" w zbliżającym się referendum - dodaje dziennikarz Trójki.

Temat Grecji, choć dominuje w prasie luksemburskiej, nie przesłania całkowicie innym ważnych tematów. Są wśród nich rozważania nad astronautą, którego nie ma, i ciekawe informacje dotyczące luksemburskiej policji…

***

Tytuł audycji: Euranet: Europejski przegląd prasy
Autor: Łukasz Walewski
Data emisji: 30.06.2015
Godzina emisji:
7:50

iwo/mk

Czytaj także

Co łączy greckiego urzędnika z taksówkarzem?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 12:35
Na Wyspach Brytyjskich wydawcy gazet drukują kolejny akt greckiej tragedii, czyli historii negocjacji w sprawie restrukturyzacji długu tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa problemy, dwa wyjścia

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 09:19
Niemiecka prasa pisze o dwóch unijnych problemach i dwóch możliwych wyjściach - Grecji ze strefy euro i Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecja jest jak Tennessee

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 10:17
– Europa nie może poradzić sobie z małą Grecją. Co będzie, gdy przyjdzie kolej na Hiszpanię i Włochy? – pyta premier Grecji Aleksis Cipras w wywiadzie udzielonym gazecie "Corriere della Sera".
rozwiń zwiń