X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mamy wewnątrz Unii wyraźny podział"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 18:55
Unia Europejska nie może dojść do porozumienia ws. kwot podziału uchodźców. Buntują się kolejne kraje, a w strefie Schengen grodzone są granice.
Audio
  • Ryszard Czarnecki i Janusz Zemke o podziałach wewnątrz UE i aktualnej sytuacji w Europie (Trójka/Puls Europy)
Kwestia rozwiązania kryzysu imigracyjnego dzieli Europę
Kwestia rozwiązania kryzysu imigracyjnego dzieli EuropęFoto: EPA/TOLGA BOZOGLU

Mamy wewnątrz Unii wyraźny podział - przyznał Janusz Zemke. Coraz większa liczba państw jest przeciwna sztywnym limitom podziału imigrantów, a kilka państw - tych, które mają największy problem z uchodźcami - uważa, że powinny być stałe, procentowe mechanizmy przydziału. Zdaniem Zemkego, przeciwnicy takiego rozwiązania mają mocny argument. - Gdyby przyjąć stałą zasadę podziału, to właściwie oznaczałoby to nieograniczone otwarcie europejskich granic - powiedział eurodeputowany. Przyznał, że Europa nie jest w stanie przyjąć narastającej fali uchodźców.

Mówiliśmy, że trzeba zapobiegać na miejscu, to się bardziej kalkuluje - przypomniał Ryszard Czarnecki. Jego zdaniem w Europie jest kilkanaście krajów, które niechętnie patrzą na przyjmowanie uchodźców i mogłyby one stworzyć wspólny blok. Objąłby on Skandynawię, kraje bałtyckie, Bałkany i Grupę Wyszehradzką. Ich wspólny głos, zdaniem Czarneckiego, miałby dużą siłę. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Goście mówili też o niedoszłej europejskiej debacie na temat sytuacji w Polsce, możliwości wyjścia z UE Wielkiej Brytanii i ewentualnych konsekwencji, jakie Unia mogłaby wyciągnąć wobec niepokornych Węgier. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Europy

Prowadziła: Beata Michniewicz

Goście: Ryszard Czarnecki (wiceprzewodniczący PE), Janusz Zemke (eurodeputowany)

Data emisji: 10.12.2015 

Godzina emisji: 17.45

fc/mp