X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uchodźcy w Europie - rośnie kryzys, rosną obawy

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 14:28
W Europie narastają nastroje antyimigranckie. Zwolenników zdobywają radykalne organizacje narodowościowe, a poprawni dotąd politycy wyrażają coraz bardziej ostre i odważne opinie. Czy Europa ma szansę na zażegnanie kryzysu?
Audio
  • Rośnie kryzys, rosną obawy. Co dalej z uchodźcami w Europie? (Magazyn europejski/Trójka)
Szacuje się, że na wiosnę wzrośnie liczba osób chcących przedostać się do Europy
Szacuje się, że na wiosnę wzrośnie liczba osób chcących przedostać się do EuropyFoto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

- W momencie, kiedy potrzebna jest coraz większa integracja i kooperacja na poziomie unijnym, widzimy trend odwrotny, czyli dążenie do separacji i dominacji interesów narodowych. To zupełnie nie sprzyja rozwiązaniu kryzysu azylowego, z którym mamy do czynienia - mówi w audycji Rafał Baczyński-Sielaczek z Instytutu Spraw Publicznych.

O kwestii niechęci do migrantów i lękach Europejczyków mówi także Rafał Kostrzyński, rzecznik Przedstawicielstwa Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców. - Jeśli chodzi o obawy Polaków, to należałoby reagować na nie bardzo rozsądnie i tłumaczyć, że ogromna ich cześć jest zupełnie bezpodstawna, a te, które mają jakieś podstawy, dotyczą sytuacji, które można rozwiązywać – zapewnia ekspert.

Goście Kuby Strzyczkowskiego i słuchacze Trójki wyrażają swoje opinie na temat coraz bardziej napiętej sytuacji na Starym Kontynencie. Eksperci tłumaczą, co stanie się z uchodźcami, których przyjmie Polska, jakie prawa będą mieli migranci i jak będzie wyglądała ich integracja w naszym kraju.

Goście analizują także sytuację na europejskiej i niemieckiej scenie politycznej, tłumaczą przyczyny chaosu w Europie i podejmują temat różnic kulturowych, które rodzą coraz więcej problemów społecznych.

***

Tytuł audycji: Euranet - Magazyn europejski
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście:
 Rafał Baczyński-Sielaczek (analityk w Instytucie Spraw Publicznych), Rafał Kostrzyński (rzecznik Przedstawicielstwa Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców), Wojciech Szymański (korespondent Polskiego Radia w Berlinie), dr Wojciech Lewandowski (adiunkt w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego), Artur Kamiński (pracownik firmy transportowej), Grzegorz Lewicki (ekspert Fundacji Pułaskiego), dr Olgierd Annusewicz (zastępca dyrektora Ośrodka Analiz Politologicznych Uniwersytetu Warszawskiego)
Data emisji:
24.02.2016
Godzina emisji:
12.05

iwo/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Jak rozwiązać problem uchodźców? Włosi mają plan

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 10:08
Włoskie władze mają plan dotyczący zażegnania kryzysu imigracyjnego. Wstępne założenia projektu opisuje czeski dziennik "Prawo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy ton Merkel w polityce wobec uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 12:06
Według publicystów niemieckiej prasy zmienia się stosunek berlińskich polityków względem uchodźców. Jakie są pierwsze sygnały obserwowanych zmian?
rozwiń zwiń