X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka jest przyszłość Unii Europejskiej? "Mamy kryzys przywódczy"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 14:05
- Jest problem z wzięciem wspólnej odpowiedzialności za przyszłość Europy. Mamy w Unii kryzys przywódczy i Angela Merkel nie chciała być pojedynczym liderem, a została sama na placu boju - podkreśla dr Katarzyna Pisarska z Europejskiej Akademii Dyplomacji.
Audio
  • Jakie argumenty przemawiają za przetrwaniem Unii Europejskiej, a jakie przeciw? (Magazyn Europejski/Trójka)
W krajach wspólnoty narasta eurosceptycyzm. Narasta również ksenofobia, czyli niechęć do cudzoziemców. Słowacja, która pełni prezydencję Rady Unii Europejskiej zwołała szczyt w Bratysławie, by odpowiedzieć na pytanie: co dalej?
W krajach wspólnoty narasta eurosceptycyzm. Narasta również ksenofobia, czyli niechęć do cudzoziemców. Słowacja, która pełni prezydencję Rady Unii Europejskiej zwołała szczyt w Bratysławie, by odpowiedzieć na pytanie: co dalej?Foto: EPA/PATRICK SEEGER

Zdaniem specjalisty z Centrum Badań nad Uprzedzeniami należy obawiać się wybuchu ksenofobii, bo może ona prowadzić do tego, co Europa już dobrze zna ze swojej historii. - Wydaje się, że fala nastrojów antyobcych i negatywnych względem różnych grup obcych narasta na całym świecie. To samo dzieje się w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej i u nas, więc trudno nie powiązać tego z ideologicznymi prądami. Ewidentnie jest wykorzystywana pewna narracja w zwalczaniu projektu, jakim jest np. Unia Europejska - mówi dr Mikołaj Winiewski.

W programie mówimy, czy Brexit wyzwolił ksenofobiczne nastroje i ile incydentów w ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii było wymierzonych wobec Polaków. Słuchacze dzielą się również swoim zdaniem w kwestii przyszłości Europy i naszego miejsca w Unii. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Magazyn Europejski - Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski

Goście: Adam Dąbrowski (korespondent Polskiego Radia z Wielkiej Brytanii), dr Mikołaj Winiewski (Centrum Badań nad Uprzedzeniami), Kamil Kamiński (Fundacja Przestrzeń Wspólna), dr Katarzyna Pisarska (Europejska Akademia Dyplomacji)
Data emisji: 13.09.2016
Godzina emisji: 12.05

sm

Wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Czytaj także

Jak tajny traktat z USA zmieni gospodarkę Europy?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 21:38
Czy amerykańskie firmy będą miały wpływ na procesy regulacyjne w Unii Europejskiej? Traktat o wolnym handlu pomiędzy USA a UE może bardzo zmienić naszą rzeczywistość ekonomiczną i polityczną. Pozostaje pytanie, czy na lepsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strefa euro w Polsce czy ziemia niczyja?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 19:26
- Pamiętajmy, że euro jest zależne od funta brytyjskiego, a nie wiemy jak on będzie się zachowywał w najbliższej przyszłości. Tym bardziej myślenie o wejściu w stały kurs walutowy byłoby dzisiaj bardzo ryzykowne dla Polski - uważa ekonomista Paweł Satalecki. Jakie są argumenty zwolenników wprowadzenia euro?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Między rozpadem a odrodzeniem. Czy Unii potrzebni są nowi członkowie?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 18:34
Czy rozszerzanie Unii Europejskiej o nowe kraje to propozycja wskakiwania na tonący okręt? Zdania na ten temat są podzielone. - Włączenie do wspólnoty niektórych państw bałkańskich to ważny element polityki stabilizacyjnej Unii w tym regionie - uważa ekonomistka, dr Katarzyna Pisarska.
rozwiń zwiń