Brexit zablokuje zasiłki dla imigrantów?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 13:00
- Brytyjski rząd chce wykorzystać Brexit do odcięcia nowych imigrantów od zasiłków. Nie dość, że postawi szlaban dla nowych przybyszów z Unii, to jak już ktoś przebije się przez tę barierę, to nie będzie mógł pobierać świadczeń - mówi korespondent Polskiego Radia Adam Dąbrowski.
Audio
  • (EuranetPlus - europejski przegląd prasy/Trójka)
Londyn
Londyn Foto: Krzysztof Belczyński www.flickr.com/photos/x-oph/16537785707

Biznes boi się odcięcia od rąk do pracy. Jak czytamy w "The Times", "przedsiębiorcy obawiają się, że z całego gabinetu to właśnie pani premier jest najbardziej wroga w stosunku do słabo wykwalifikowanych imigrantów i najmniej wyczulona na prośbę biznesu".

Theresa May musi teraz zdecydować, czy chce traktować przybyszów z Unii tak samo jak przyjezdnych np. ze Stanów Zjednoczonych. Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: EuranetPlus - Europejski przegląd prasy
Autor: Adam Dąbrowski (korespondent Polskiego Radia w Londynie)
Data emisji: 2.1.2016
Godzina emisji: 7.50

fbi/ei

Czytaj także

Brytyjczyk biedniejszy po Brexicie?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 11:50
- Przeciętna brytyjska rodzina zbiednieje już w przyszłym roku - wynika z raportu National Institute of Economy and Social Research.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyn o słowach premier Szydło: konstruktywny głos

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 14:00
- Otwieramy nowy rozdział we współpracy z Wielką Brytanią - powiedziała premier Beata Szydło, która w poniedziałek w Londynie bierze udział w polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych.
rozwiń zwiń