X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zielone światło dla umowy CETA. Co to oznacza dla UE?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 19:03
- Przez umowę CETA wiele osób pracujących w Unii Europejskiej może stracić pracę – mówiła na antenie Trójki Maria Świetlik z Akcji Demokracja. Wojciech Warski z Business Centre Club stwierdził z kolei, że wspomniana umowa to ogromna szansa eksportowa dla polskich producentów.
Audio
  • Maria Świetlik: umowa CETA wpłynie na obniżanie standardów bezpieczeństwa (Puls Europy)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/PATRICK SEEGER

Parlament Europejski zgodził się na wprowadzenie w życie umowy o wolnym handlu z Kanadą. O plusach i minusach związanych z CETA rozmawiali goście "Pulsu Europy".

- Przede wszystkim powinniśmy martwić się tym, w jaki sposób ta umowa wpłynie na europejskie standardy bezpieczeństwa żywności, leków, kosmetyków. One są zupełnie inne niż w Kanadzie. Umowa otwiera furtkę do obniżania tych standardów. Poza tym ta umowa dla nas jako pracowników, zagraża miejscom pracy w Unii Europejskiej. Co z tego, że będziemy mieli na tańsze samochody z Ameryki, skoro nie będziemy w stanie się utrzymać? Przypomnę tylko, że najbardziej zagrożonym sektorem będzie rolnictwo – stwierdziła Maria Świetlik.

Ze słowami przedstawicielki Akcji Demokracja nie zgodził się Wojciech Warski. - To jest dezinformacja i propaganda. Dla naszego rolnictwa to olbrzymia szansa eksportowa, której wcześniej nie mieliśmy. To poszerzanie rynku zbytu, a to dobra okazja dla naszych producentów. Oczywiście to nie jest tak, że nagle zaleją nas produkty kanadyjskie, albo my zalejemy Kanadę. Będziemy walczyć nie ceną, a jakością. Nikt mi nie powie, że 2% europejskiej kiełbasy zmieni rzeczywistość na rynku kanadyjskim. Nasze miejsca pracy nie są zagrożone – dodał przedstawiciel BCC.

***

Tytuł audycji: Puls Europy
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Maria Świetlik (Akcji Demokracja), Wojciech Warski (Business Centre Club)
Data emisji: 16.02.2017
Godzina emisji: 17.44

koz/fbi

Czytaj także

Jest zielone światło dla CETA. PE ratyfikował umowę o wolnym handlu UE-Kanada

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 15:09
Parlament Europejski przegłosował zatwierdzenie unijno-kanadyjskiej umowy o wolnym handlu. CETA zniesie prawie 99 procent ceł we wzajemnym handlu, większość barier pozataryfowych i zliberalizuje handel usługami między UE i Kanadą.
rozwiń zwiń