X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rugbyści na wózkach. Jak zmienić postrzeganie niepełnosprawnych sportowców?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 10:00
Celem ostatniej kampanii społecznej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach jest próba zwrócenia uwagi na fakt uprawiania sportu przez osoby poruszające się na wózkach, a także zmiany wizerunku sportowców z niepełnosprawnościami.
Audio
  • Rugbyści na wózkach. Jak zmienić postrzeganie niepełnosprawnych sportowców? (Czas niezwykły/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Mila Supinskaya Glashchenko/Shutterstock.com

Gośćmi audycji "Czas niezwykły" byli organizatorzy akcji "Ty widzisz tylko wózek", która pojawiła się ostatnio na ulicach Warszawy. – Chcieliśmy, by była ona pretekstem do nawiązania i budowania relacji z mediami. Pomysł na kampanię powstał dawno temu, między innymi po to, żeby pokazać, że sport to sport, niezależnie od tego, kto go uprawia – opowiada Agata Etmanowicz z Fundacji Polska Bez Barier.

Pomoc Polskiej Lidze Rugby na Wózkach to jedno z wielu działań Fundacji Aktywnej Rehabilitacji mających na celu pomoc osobom, których życie obróciło się o 180 stopni. Pomaga im odnaleźć się w nowej sytuacji, ucząc podstawowych czynności dnia codziennego. Rugbyści na wózkach trenują tak samo jak inni sportowcy, zmagają się ze sobą, stają oko w oko z rywalami, cieszą się ze zwycięstw i opłakują porażki. Dlaczego więc nie są postrzegani tak samo? – Osoby postronne, które nie miały do czynienia z takim sportem, oglądając mecz szybko zapominają, że patrzą na ludzi, którzy nierzadko mają dość duże trudności nawet z poruszaniem się – tłumaczył zawodnik drużyny Four Kings Warszawa Sławomir Florkowski.


Plakat kampanii "Ty widzisz tylko wózek" Plakat kampanii "Ty widzisz tylko wózek"

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" opowiadaliśmy o pomocy Fundacji "Równi wśród równych" dla osób z różnymi niepełnosprawnościami i chorobami rzadkimi, w tym SLA.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Agata Etmanowicz (Fundacja Polska Bez Barier), Sławomir Florkowski (drużyna rugby Four Kings Warszawa, Fundacja Polska Bez Barier), Rafał Skrzypczyk (Fundacja Aktywnej Rehabilitacji)
Data emisji: 14.11.2017
Godzina emisji: 23.08

ml/ab

Czytaj także

Życie po wypadku jak drugie narodziny

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 22:58
- W momencie, gdy łamiemy sobie kręgosłup, medycyna jest bezradna. Wiadomość o tym, że resztę życia muszę spędzić na wózku była dla mnie dotkliwa - mówi Piotr Pawłowski z Fundacji "Integracja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

200 lat Instytutu Głuchoniemych w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 10:30
Warszawski Instytut Głuchoniemych ma ogromne tradycje i osiągnięcia na skalę międzynarodową w edukacji osób niesłyszących. Ta jedna z najstarszych placówek na świecie zajmujących się pomocą osobom głuchoniemym, dziś skutecznie łamie stereotypy dotyczące ich funkcjonowania w przestrzeni publicznej. 
rozwiń zwiń